Sport. Gminne derby młodzików połączone ze spotkaniem z reprezentantką Polski - FOTO

k4

W miniony piątek, z inicjatywy trenera Marka Chowańca zorganizowano towarzyskie, halowe derby Gminy Brzeszcze, w których udział wzięły ekipy młodzików Górnika i jawiszowickiego LKS-u. Dodatkową atrakcją dla młodych zawodników było spotkanie z pochodzącą z Brzeszcz, wychowanką klubu z Jawiszowic reprezentantką Polski, Magdą Knysak.

"Chłopcy z zapartym tchem słuchali opowiadania reprezentantki Polski, która przedstawiła wszystkie etapy swojej dotychczasowe kariery piłkarskiej. Była okazja do obejrzenia wszystkich trofeów piłkarki, z których najcenniejszym wydawał się brązowy medal Uniwersyteckich Mistrzostw Europy rozegranych w ubiegłym roku w Chorwacji" - relacjonuje trener Chowaniec.

Na zakończenie spotkania prezes klubu z Brzeszcz, Pan Lesław Kozieł wręczył zawodniczce pamiątkową paterę z wygrawerowanymi herbami Górnika i LKS-u Jawiszowice, a także meczową koszulkę Górnika.

"Takie spotkanie jak to jest wspaniałą inspiracją dla młodych zawodników. Magdalena Knysak jest żywym przykładem, że ciężka i systematyczna praca oraz zaangażowanie na treningach owocuje sukcesem i wyróżnieniem, jaki jest możliwość reprezentowania swojego kraju. Chłopcy przekonali się, że trenowanie w małej miejscowości nie przekreśla marzeń, które przecież zawsze mogą się spełnić" - kończy pomysłodawca spotkania.

Jeśli zaś chodzi o sam mecz, w nim nieco lepsi okazali się zawodnicy Górnika, którzy w finalnej serii rzutów karnych pokonali piłkarzy z Jawiszowic.

k1

k2

k3

k5

Foto: gornik-brzeszcze.futbolowo.pl

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kod antyspamowy
Odśwież