Gmina. Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej zostaje w Brzeszczach

sds1

Nosala 7 – to przyszły adres nowej siedziby Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Brzeszczach. nadal Dom zlokalizowany zostanie w zmodernizowanym do tego celu budynku - jak zapowiada Pani Burmistrz - będzie miejscem wygodnym i miłym, a na podopiecznych będą czekać wyremontowane, przyjazne i komfortowe pomieszczenia. W budynku znajdzie się także miejsce dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci.

 

„Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nowa siedziba była profesjonalnie dostosowana do potrzeb i oczekiwań osób niepełnosprawnych, tak, aby czuli się w niej bezpiecznie i komfortowo. Obecnie w budynku przy ul. Nosala 7 w części pomieszczeń mieści się Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna. Pozostałe miejsca - głównie na I piętrze i na poddaszu - zaadaptowane zostaną m.in. na potrzeby brzeszczańskiej filii Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy, funkcjonującej na razie przy ul. Mickiewicza” – zdradza Burmistrz Cecylia Ślusarczyk.

Prócz likwidacji wielu barier architektonicznym, w nowym budynku, tak by działał w zgodzie z przepisami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zainstalowana zostanie m.in. winda.

Choć zarządzanie taką jednostką jak Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej leży w gestii władz powiatowych projekt modernizacji budynku oraz prace budowlane i adaptacyjne sfinansowane zostaną na szczeblu miejskim, z budżetu gminy Brzeszcze. Oprócz tego część środków na modernizację budynku ŚDS pochodzić będzie z dotacji unijnych, pozyskanych na ten konkretny cel, oraz z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

„Dzięki nowej, przestronniejszej i wygodniejszej siedzibie, korzystający do tej pory z oferty Środowiskowego Domu Samopomocy będą mieć ułatwiony dostęp do zajęć terapeutycznych. - Dzięki temu będzie też z nich mogła skorzystać dużo większa niż do tej pory liczba mieszkańców naszego miasta. To bardzo ważne, bo integracja z lokalnym środowiskiem to jeden z najistotniejszych elementów terapii i rehabilitacji osób niepełnosprawnych” - podsumowuje Pani Burmistrz.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+5 #1 Mieszkaniec 2017-03-26 13:16
Haha jaka metamorfoza w kierunku osób niepełnosprawny ch..widać TVN poruszył myślenie władzy..Chwalim y....Ale pytanie do Pani Burmistrz co zrobić z fetorem wieczornym pompowanej gnojowicy przez mieszkańców np. Jawiszowic ??? komu kto zgłosić ??? kto sprawdza wywożenie szamba ???
Cytuj
 
 
-7 #2 żą walżą 2017-03-26 13:30
To że zmiany są dobre (dobra zmiana ha!) to chyba chwalebne, nie ma co wytykać
Cytuj
 
 
-1 #3 mieszkanka 2017-03-27 23:02
Cytuję Mieszkaniec:
.Ale pytanie do Pani Burmistrz co zrobić z fetorem wieczornym pompowanej gnojowicy przez mieszkańców np. Jawiszowic ??? komu kto zgłosić ??? kto sprawdza wywożenie szamba ???


Zgłosić do urzędu - wydział ochrony środowiska. Albo od razu na policję.
Cytuj
 
 
+3 #4 Mieszkaniec 2017-03-29 22:16
[quote name="mieszkanka
Zgłosić do urzędu - wydział ochrony środowiska. Albo od razu na policję.
Tak się składa, że jeżeli ktoś pompuje potrzebna natychmiastowa reakcja...Urzęd nik na pewno nie przyjedzie a policja mnie wyśmieje jeżeli zadzwonię do nich w takiej sprawie..
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kod antyspamowy
Odśwież