Zasole. Pożar stodoły - 18 zastępów w akcji

zas1

W poniedziałek tuż po godz. 21 w Zasolu, na granicy z powiatem bielskim doszło do pożaru stodoły w zabudowie z budynkiem mieszkalnym. Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oświęcimiu na miejsce zadysponował zastępy z OSP Zasole, OSP Jawiszowice i JRG Oświęcim.

Prócz wspomnianych jednostek, na miejsce z dyspozycji Dyżurnego w Bielsku-Białej zadysponowano OSP z Wilamowic, Dankowic, Pisarzowic, Hecznarowic oraz Starej Wsi, a także JRG Bielsko-Biała.

„Dzięki szybkiej akcji strażaków, udało się uratować budynek mieszkalny, a pożar strawił głównie dach stodoły. Podano pięć prądów wody w celu ugaszenia pożaru oraz jeden w obronie budynku mieszkalnego. Spaloną część budynku rozebrano, przetransportowano zgromadzoną słomę. Uratowano maszyny rolnicze, traktory, część budynku gospodarczego wraz ze zwierzętami oraz budynek mieszkalny” – czytamy w relacji zamieszczonej na witrynie oswiecim112.pl.

„Działania trwały blisko dwie godziny. W sumie uczestniczyło w nich 80 strażaków z 18 zastępów” – podał st.kpt. Zbigniew Jekiełek z KP PSP Oświęcim.

W wyniku pożaru poszkodowana została kobieta w ciąży, na miejscu interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego. Dokładną przyczynę pożaru ustalają policjanci z KPP Oświęcim.

Na czas działań, zabezpieczenie Gminy Brzeszcze pełniła OSP Brzeszcze.

zas2

zas3

zas4

zas5

zas7

--- 

Zdjęcia, dzięki współpracy z portalem oswiecim112.pl 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+7 #11 Obserwator 2017-06-11 22:34
Cytuję oko:
dobrze że Jawiszowice wyjechały
no dobrze dobrze, bez nich by sobie nie poradzili, są najskuteczniejs i wiec co tu wiecej gadać
Cytuj
 
 
+13 #12 dość kłamstwa 2017-06-11 22:52
Jawiszowice wyjechały 2 samochodami i były jedne z pierwszych na miejscu. Ktoś tu prowadzi negatywną propagande. W dniu następnym Jawiszowice prowadziły działania by zabezpieczyć budynek i mienie. Tegqo już nie widać...
Cytuj
 
 
-10 #13 mieszkaniec 2017-06-13 14:17
kasa jakaś wpadnie to może straż teraz wypłaci zaległą wypłatę pani która sprząta. Podbno od tamtego roku nie dostała wyplaty a kazali podpisać odbiór.W zarządzie pracownik gminy i burmistrz.
Cytuj
 
 
+7 #14 Mieszkaniec 2017-06-13 21:47
Cytuję mieszkaniec:
kasa jakaś wpadnie to może straż teraz wypłaci zaległą wypłatę pani która sprząta. Podbno od tamtego roku nie dostała wyplaty a kazali podpisać odbiór.W zarządzie pracownik gminy i burmistrz.

Ja tam znam panią która tam sprząta i pierwsze słyszę o takiej histakie historię, kłamstwo i tyle
Cytuj
 
 
+6 #15 straż ogniowa 2017-06-15 15:32
Chciałbym się dowiedzieć jak długo zarząd gminny osp i władze gminy będą tolerować napis "ZABYTEK 77" na wozie bojowym OSP ZASOLE!!!! Wstyd i hańba dla takich strażaków którzy nawet na samochodzie bojowym nie mają drabiny bosaka czy wideł ale mają czas i pieniądze żeby nalepić napis "ZABYTEK 77". Jeżeli gminy czy straży nie stać na nowy czy używany samochód to nie znaczy że trzeba coś takiego naklejać. Wstyd!!!
Cytuj
 
 
+1 #16 Olof Palme 2017-06-16 00:19
prowda!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kod antyspamowy
Odśwież