Straż. Manewry Kompanii Specjalnej- Pompowej "KRAK" na terenie Przecieszyna

W dniu 27 czerwca na terenie Żwirowni Przecieszyn, odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa powodziowego. Scenariusz ćwiczeń zakładał powstanie dużego rozlewiska, które zagrażało okolicznym budynkom mieszkalnym i gospodarczym. Do walki z żywiołem zadysponowano wybrane jednostki Straży Pożarnej z województwa małopolskiego. 

"Działania strażaków, polegały na wybudowaniu prowizorycznego wału przeciwpowodziowego przy użyciu maszyny do napełniania worków z piaskiem, a także wypompowaniu powstałego rozlewiska przy pomocy pomp wysokiej wydajności"- relacjonuje Dawid Burzacki z Centrum Ratownictwa. 

Powyższe manewry były podyktowane rozkazem Komendanta Głównego PSP o konieczności sprawdzenia sprzętu do usuwania skutków powodzi w całym kraju.

W działaniach brały udział jednostki OSP z gminy Brzeszcze (OSP Bór, OSP Przecieszyn) OSP Oświęcim oraz część Kompanii Specjalnej-Pompowej ,,KRAK” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego (OSP Brzeszcze, OSP Jawiszowice, OSP Włosienica, OSP Brzezinka, JRG Oświęcim, JRG Chrzanów) oraz dwa zestawy pompowe z JRG Tarnów.

W trakcie ćwiczeń zastępy z JRG Oświęcim zostały przedysponowane do wypadku drogowego w Brzeszczach.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+2 #1 mieszkaniec 2017-06-28 11:52
dziękujemy ochotnikom za zaangażowanie!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kod antyspamowy
Odśwież