Oświęcim. 17-latek wyrył swoje imię na ścianie jednego z budynków w Auschwitz

brama

Do szokującego aktu wandalizmu doszło w miniony piątek na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Bezmyślny 17-letni amerykański turysta wyrył swoje imię na ścianie jednego z budynków byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. 

„17-latek z Ameryki został zatrzymany na terenie Muzeum po tym jak w cegle baraku D21 na terenie Muzeum Auschwitz wyrył swoje imię. Zauważył to przewodnik, który zaalarmował władze muzeum” – podaje tvn24.pl.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie wezwano policjantów, którzy zatrzymali nastolatka, przewożąc go następnie do oświęcimskiej prokuratury.

Śledczy postawili mu zarzut zniszczenia mienia o szczególnym znaczeniu dla kultury. Nastolatek przyznał się do winy, chce dobrowolnie poddać się karze w wysokości roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ma także otrzymać także dozór kuratora oraz zapłacić 1000 zł grzywny.

Foto: auschwitz.org

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież