Brzeszcze. Próbował uniknąć kontroli, we krwi miał prawie 2,5 promila

alkom1

W miniony piątek, 4 sierpnia policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach po krótkim pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu i - aby uniknąć konsekwencji za jazdę „po pijaku” - nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

„W ubiegły piątek tuż po godzinie 12.00 policjanci zauważyli samochód marki Fiat, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd nie zwalniając przemknął obok radiowozu, natychmiast ruszyli w pościg. Kierowca widząc ścigający go radiowóz skręcił na teren jednej z posesji, gdzie zatrzymał pojazd, a następnie próbował uciekać pieszo. Został jednak szybko obezwładniony i zatrzymany” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Nietrzeźwy 49-letni mieszkaniec Brzeszcz trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,39 promile alkoholu.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a ponadto zgodnie z przepisami, które weszły w życie w czerwcu br. odpowie również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych poleceń przez policjantów. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież