Wilczkowice. Wąż boa pilnie poszukiwany - groźny gad uciekł właścicielowi z terrarium - AKTUALIZACJA

boa

W miniony czwartek policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zostali powiadomieni przez osobę postronną, że z terrarium znajdującego się na terenie jednej z posesji w Wilczkowicach uciekł wąż boa. Strażacy i policjanci w rejonie posesji oraz na terenach przyległych przeprowadzili szeroko zakrojoną i szczegółową penetrację terenu. Mimo to, węża nigdzie nie odnaleziono.

Właścicielem węża jest 27-letni mieszkaniec Oświęcimia.

Osoby, które zauważą węża powinny zachować ostrożność, nie zbliżać się i niezwłocznie powiadomić służby ratunkowe pod numerem alarmowym 112.

----------

Tuż po godz. 12 strażacy i policjanci odnaleźli węża boa, którego poszukiwania trwały od wczoraj. Od godziny 11:45 działania prowadziło kilka zastępów straży pożarnej z jednostek OSP gminy Brzeszcze oraz patrole policji. JRG Oświęcim do akcji zadysponowało samochód z kamerą termowizyjną. Wysiłki na szczęście zostały nagrodzone... Wąż wygrzewał się w słońcu na pobliskiej łące.

Aktualnie policjanci weryfikują czy 27-letni właściciel węża dopełnił wszystkich formalności, aby móc posiadać ten gatunek węża. Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody właściciel ma obowiązek uzyskania zezwolenia regionalnej dyrekcji ochrony środowiska oraz rejestracji takiego zwierzęcia w starostwie powiatowym.

Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna – 5 tysięcy złotych.

Ponadto w tej sprawie zostało wszczęte również postępowanie pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo życia lub zdrowia innych osób za co grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

boa3

źr. , fot. oswiecim112.pl 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+1 #1 Boa 2017-08-20 22:44
Szukam Joanny Bibrzyckiej sssssssssssssss sssss
Cytuj
 
 
0 #2 Wyomiting Joe 2017-08-25 19:10
Na łażni nie takie widziałem
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież