Brzeszcze. Kolejna plantacja konopii indyjskich zlikwidowana

plant

Oświęcimscy policjanci odnotowali kolejny sukces w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem zabezpieczyli marihuanę o szacowanej wartości 50 tysięcy złotych, zatrzymali jej właściciela, a jednocześnie zlikwidowali prowadzoną przez niego profesjonalną uprawę konopii indyjskich, znajdującą się w wynajętym, a następnie specjalnie zaadaptowanym w tym celu, domu.

W trakcie podejmowanych czynności oświęcimscy policjanci ustalili, że 34-letni mieszkaniec Brzeszcz, prowadzi plantację konopi indyjskich, w jednym z domów prywatnych na terenie Brzeszcz. Aby przerwać ten proceder wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Brzeszczach dokonali zatrzymania podejrzanego w jego miejscu zamieszkania. Następnie funkcjonariusze udali się pod kolejny adres gdzie zatrzymany prowadził uprawę konopi indyjskich. Klucz do wynajętego przez niego domu został zabezpieczony, więc policjanci nie mieli problemów, aby dostać się do wnętrza budynku.

"Na miejscu okazało się, że dom w całości został zaadaptowany wyłącznie pod uprawę. Okna były szczelnie zasłonięte roletami, a w każdym z pomieszczeń znajdował się sprzęt, bądź akcesoria do uprawy konopi indyjskich. Wśród sprzętu znalazł się specjalny namiot, aparatura utrzymująca odpowiednie naświetlenie oraz wilgotność, natomiast aby zapach kwitnących roślin nie wydostawał się na zewnątrz właściciel plantacji instalował węglowy filtr powietrza. Kolejne dowody, świadczące o tym, że podejrzany przystąpił już do wprowadzenia do obrotu marihuany, funkcjonariusze znaleźli podczas szczegółowego przeszukania pomieszczeń, gdzie ujawnili kilka worków foliowych z marihuaną oraz kilka tysięcy złotych pochodzących najprawdopodobniej z narkotykowego procederu" - czytamy w komunikacie oświęcimskiej Komendy Policji.

plant2

Funkcjonariusze oszacowali, że zabezpieczona marihuana, która już wkrótce miała trafić do obrotu, mogła posłużyć do sporządzenia ponad 6 tysięcy porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Policjanci wyliczyli również, że zatrzymany plantator w remont, sprzęt oraz nasiona marihuany zainwestował co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.

Za posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich, podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Likwidacja plantacji w Brzeszczach, to trzecie, w ciągu niespełna miesiąca, tak mocne uderzenie w przestępczość narkotykową na terenie powiatu oświęcimskiego. Łącznie policjanci przejęli narkotyki o czarnorynkowej wartości 320 tysięcy złotych.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+5 #1 sasasass 2017-08-24 15:28
przecież wszedzie mówią i Innowacyjności i przedsiębiorczo ści. Szkoda chłopa
Cytuj
 
 
+7 #2 Joooint 2017-08-24 16:43
Przeciez trawa nie spada z nieba ktos to hodowac musi
Cytuj
 
 
+2 #3 Ja 2017-08-24 22:07
Narkotyki którymi leczy się dzieci z padaczka, starszych itd. Dobre

:lol:
Cytuj
 
 
+3 #4 Ja 2017-08-24 22:10
Ludzie, na jakim świecie wy żyjecie, nie jestem za tym aby handlować, a to jest lepsze niż kity sprzedawane przez lekarzy czy apteki. Lepiej brać chemię no tak
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież