Powiat. Uwaga na kontrole drogowe - rusza weekendowa akcja 'Wakacyjne powroty'

alkomat4

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku, wiąże się powrotami z wypoczynku. Aby jednak poprawić stan bezpieczeństwa i w porę reagować na ewentualne utrudnienia, w miejscach szczególnego natężenia ruchu lub w miejscach, gdzie dochodzi do poważniejszych zdarzeń drogowych służbę będą pełnić dodatkowi policjanci.

Funkcjonariusze w ramach akcji 'Wakacyjne powroty 2017', podczas kontroli drogowych sprawdzać będą trzeźwość kierowców, prędkość i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także czy kierowcy i ich pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

"Apelujemy więc do wszystkich powracających z wakacji o ostrożność i rozsądek podczas jazdy. Pamiętajmy, że odpowiedzialny kierowca to taki, który przewiduje pewne sytuacje na drodze, a podczas jazdy kieruje się rozsądkiem. Lepiej wyjechać nieco wcześniej i dojechać spokojnie oraz bezpiecznie do domu, niż wybierać się w podróż powrotną w pośpiechu, łamiąc przepisy, dodatkowo wykazując się brakiem kultury na drodze" - czytamy w komunikacie, zamieszczonym przez Komendę Policji w Oświęcimiu.

Policjanci zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej i życzą bezpiecznych powrotów do domu.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież