Straż. Nowy wóz bojowy dla OSP Brzeszcze - ogłoszono przetarg

Wyprodukowany w 2017 roku, mieszczący 5000 litrów wody z napędem 4x4. W kabinie nowego wozu miejsce znajdzie 6 strażaków-ratowników do ich dyspozycji będzie najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy zamontowany w specjalnych skrytkach sprzętowych i kabinie pojazdu.

Ochotnicy z Brzeszcz na swojej stronie opublikowali informację o przetargu dotyczącym zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Nie znajdziemy tam informacji o cenie pojazdu. Strażacy kwotę za jaką  zamierzają kupić pojazd, podadzą dopiero 14 września- przed otwarciem kopert z ofertami producentów.

 

Z naszych wyliczeń wynika, że koszt pojazdu będzie oscylował wokół kwoty 900 tys. zł. To spory wydatek, którego sami strażacy nie byliby w stanie udźwignąć . W zakupie samochodu będą percypować Urząd Gminy w Brzeszczach, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i inne podmioty.

 

Samochód będzie wyposażony w najnowsze systemy bezpieczeństwa. Na wyposażeniu znajdzie się również cyfrowy rejestrator jazdy z modułem GPS, a także nowoczesne, cyfrowe środki łączności.

Według specyfikacji zamówienia samochód trafi do brzeszczańskich strażaków już w połowie listopada.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach jest jedną z dwóch jednostek OSP na terenie Gminy Brzeszcze, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na dzień dzisiejszy dysponuje trzema samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Najstarszy pojazd, który służy ochotnikom z Brzeszcz jest z 1996 roku. Nowy samochód zastąpi wysłużonego Stara. 

Informacja o przetargu:

osp.brzeszcze.pl/pliki/1504720643.pdf

osp.brzeszcze.pl/pliki/1504720683.pdf

osp.brzeszcze.pl/pliki/1504789464.pdf

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+2 #11 Txm 2017-09-11 18:31
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję Txm:
Cytuję ciekawski:
no dobre pytanie. Nie ma innych wydatków w gminie? Tymi autami co mają nie da się jeździć? Co z autem, które niedawno dostali ?

Zostanie ale pozbędą się jednego ze starszych, które trafi do biedniejszego OSP

Mam pytanie co to znaczy biedniejsze OSP??? to jacyś inni ludzie drugi sort??
to znaczy jednostki nie należące do KSRG, a co to jest KSRG to już znajdziesz w necie ;)
Cytuj
 
 
0 #12 Hahaha 2017-09-18 19:06
Nie jedno OSP z poza systemu jest lepiej wyposażone i wyszkolone
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież