Sport. LKS Skidziń z nowym zarządem

skidzin

Po kilku tygodniach organizacyjnych zawirowań i kłopotów LKS Skidziń zdołał ponownie ukonstytuować swój zarząd. Skład wybrany na walnym zgromadzeniu w lipcu z dość niezrozumiałych przyczyn zrezygnował ze swojej misji, stawiając tym samym przyszłość gminnego klubu pod znakiem zapytania.

„Ledwie trzy dni po lipcowych wyborach zrezygnował wybrany prezes. Aby skład zarządu mógł działać zgodnie z prawem, usilnie poszukiwaliśmy następcy. Niestety, żadna z osób z którymi podjęte były rozmowy nie chciała podjąć się zadania. W zaistniałej sytuacji klubowi groziło rozwiązanie. Na kolejnym, walnym zgromadzeniu zrezygnowali następni członkowie, ograniczając skład zarządu do dwóch osób. Po serii burzliwych dyskusji zdecydowano się na wybory uzupełniające, w których udało się wybrać trzy nowe osoby, zapewniając tym samym LKS-owi możliwość dalszego funkcjonowania.” – relacjonuje Paweł Obstarczyk, trener klubu ze Skidzinia.

Jak przyznaje trener, nad klubem poważnie wisiało widmo likwidacji, bowiem klub bez działającego, pełnego zarządu nie może legalnie funkcjonować, ani brać udziału w jakichkolwiek ligowych rozgrywkach.

„Gdyby nie osoby, które zdecydowały się dołączyć do władz bylibyśmy zmuszeni rozpocząć procedurę likwidacji klubu” - dodaje Obstarczyk.

„W związku z tym, że klub funkcjonuje, grupy trenują, rozgrywają mecze i turnieje, w imieniu swoim i zarządu zapraszam wszystkie dzieci z gminy Brzeszcze a w szczególności z Skidzinia, Wilczkowic i Zasola do dołączenia do nas. Obecnie działamy z młodzikami, orlikami, żakami i skrzatami. Mamy też zamiar podjąć próbę reaktywacji zespołów trampkarzy i juniorów” - kończy trener.

Zarząd LKS Skidziń: Prezes - Zdzisław Gara, wiceprezes - Dominik Blarowski, sekretarz - Barbara Klęczar, skarbnil - Renata Hak, członek zarządu - Sławomir Noworyta.

Komisja rewizyjna: przewodniczący -Tomasz Żurek, członkowie - Marek Głąb, Rafał Sajdak.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
0 #1 kibic 2017-09-23 19:52
bezsensowne reanimacje trupa. po co w jednej gminie tyle klubów?
Cytuj
 
 
+4 #2 ja i on 2017-09-24 14:43
Pan czy pani ma błędne informacje. LKS Skidziń nie jest trupem. My istniejemy. Czasy trudne, ale ratujemy. My żyjemy...trenuj emy i działamy.a do pana czy pani skoro gminie Oświęcim każdy klub działa i w innych gminach tzn Przeciszów, Polanka, Oświęcim działają kluby w prawie każdej miejscowości, to czemu my mamy nie działać. W Skidziniu robicie nam sztuczny pogrzeb? A to bzdura klub jest i działa nie ma pogrzebu. LKS Skidziń obejmuje swoją działalnośćią Skidziń, Wilczkowice i Zasole i nie odpuścimy. Będziemy robili wszystko by się rozwijać a do trupa nam daleko. Jest nowy zarząd, sa pomysły i uratujemy to ....każdy kto mówi, że LKS Skidziń upadł jest w błędzie...LKS Skidziń żyje i się rozwija ...a do pogrzebu daleko
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież