Alarm przeciwpowodziowy. Na terenie gminy Brzeszcze strażacy walczą z podtopieniami

Od wczoraj na terenie gminy brzeszcze obowiązuje stan Alarmu Przeciwpowodziowego. Wisła w Jawiszowicach przekroczyła stan alarmowy i na chwilę obecną jej poziom stale się podnosi. Podobna sytuacja jest na Sole w miejscowości Zasole. Do działań ratowniczych związanych z podtopieniami na ternie gminy, zadysponowano wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu gminy Brzeszcze, a także ściągnięto dodatkowe siły z powiatu oświęcimskiego.

Strażacy umacniają wały na ulicy Wiśniowej w Jawiszowicach i zabezpieczają zagrożone budynki. W wielu miejscach na terenie gminy tworzą się rozlewiska, które staramy się na bieżąco usuwać przy pomocy dużych agregatów pompowniczych wysokiej wydajności- mówi komendant Marek Merta, dowodzący akcją strażaków na terenie gminy Brzeszcze.

Do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, cały czas spływają zgłoszenia od mieszkańców.

Na chwilę obecną tylko w gminie Brzeszcze mamy kilkanaście  zdarzeń, które są obsługiwane przez strażaków z naszych jednostek OSP i dwóch jednostek OSP z powiatu oświęcimskiego tj. OSP Włosienica i OSP Grojec– wylicza Józef Szczerbowski z Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Brzeszczach.

„W związku z  przekroczeniem stanu alarmowego na rzece Wisła w  miejscowości Jawiszowice, oraz wysokiego stanu wody na rzece Soła wprowadzam alarm przeciwpowodziowy dla Gminy Brzeszcze od dnia 22  września 2017  roku od godz. 11.00. Całodobowy dyżur pełnią w  godzinach pracy Urzędu pracownicy Urzędu Gminy w  Gminnym Punkcie Kontaktowym w  budynku Urzędu Gminy w  Brzeszczach, ul. Kościelna 4, 32-620 Brzeszcze, tel. 33  77-27-500, fax 33  77-28-591. Poza godzinami pracy Urzędu, dyżur w  domu pełnią członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego tj. Pan Józef Szczerbowski tel. 502-440-595, Pani Renata Kuder tel. 512-083-125 i  Pan Marian Bukowczan tel. 509-931-005”- informuje Burmistrz Brzeszcz.

Z informacji które przekazało nam Centrum Operacyjne wynika, że opady deszczu mają stopniowo zanikać. W ciągu ostatniej godziny, nie odnotowano również wzrostu poziomu rzek. Jeśli opady deszczu nie będą się nasilały i potwierdzą się prognozy synoptyków IMGW, to nad ranem sytuacja powinna się już stabilizować- wyjaśnia Dawid Burzacki z Zintegrowanej Służby Ratowniczej. 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+8 #1 ??? 2017-09-24 01:52
Gdzie jest burmistrz?
Cytuj
 
 
-1 #2 Adam 2017-09-26 15:17
na spotkaniu organizacyjnym Platformy w hotelu Arłanow a co coś się dzieje w Brzeszczach? dajcie spokój są sprawy ważniejsze jak impreza Grzesia Schetyny
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kod antyspamowy
Odśwież