Brzeszcze. Policjanci zatrzymali nożownika

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach  zatrzymali, a następnie doprowadzili przed wymiar sprawiedliwości 51 – letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, podejrzanego o ugodzenie nożem 26 – letniego mieszkańca Libiąża. Na wniosek Policji i Prokuratury sąd orzekł wobec podejrzanego areszt. Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy.

„W ubiegłą  sobotę, 7 października br., tuż po godzinie 12.00 policjanci zostali zaalarmowani o rannym mężczyźnie znajdującym się w jednym z mieszkań na terenie Brzeszcz. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 51 – latka podejrzanego o ugodzenie nożem znajomego.  Pokrzywdzony pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala, natomiast sprawca trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,80 promile alkoholu”- relacjonuje Małgorzata Jurecka Z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że w mieszkaniu doszło do kłótni pomiędzy dwoma znajomymi, podczas której 51 – latek wziął nóż i ugodził nim w szyję znajomego. Na powyższy fakt zareagował świadek zdarzenia, który udzielił pierwszej pomocy pokrzywdzonemu i wezwał Pogotowie Ratunkowe.

„Wczoraj,  podejrzany o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,  został doprowadzony przed oblicze prokuratora, a następnie sędziego, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Podejrzany będzie odpowiadał w warunkach recydywy gdyż  w styczniu br. opuścił zakład karny,  gdzie przebywał w związku z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu”- mówi Małgorzata Jurecka z KPP w Oświęcimiu

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawiania wolności.

REKLAMA:

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+3 #1 sylwek 2017-10-12 23:45
patologia się bawi
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież