Kopalnia. Zbigniew Kolasa wyróżniony Odznaką za Zasługi dla Ochrony Pracy

Główny Inspektor Pracy uhonorował byłego Społecznego Inspektora Pracy w kopalni ‘Brzeszcze’, Zbigniewa Kolasę prestiżowym wyróżnieniem: Odznaką za Zasługi dla Ochrony Pracy. W konkursie należało wykazać się działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w danym zakładzie w minionym roku.

„Funkcja, którą sprawowałem przez trzynaście lat, była ogromnym zaszczytem, a także sposobem na aktywne życie. To niezmiernie trudna rola. Trzeba sprostać oczekiwaniom różnych stron i znaleźć złoty środek w rozmowach i negocjacjach. Zawsze jednak, najważniejsze było dla mnie dobro załogi” – wspomina Kolasa.

„Rocznie rozpatrywaliśmy około dwóch tysięcy uwag pod adresem pracodawcy, z tego załatwialiśmy około 75 proc. Wśród nich znalazło się kilka zaleceń, którymi niezwłocznie należało się zająć. Jednym z nich był remont znajdującej się w złym stanie technicznym” – dodaje.

Jak podaje branżowy portal nettg.pl, PIP skontrolowała m.in. stan obiektów i pomieszczeń, maszyn i urządzeń technicznych, procesów technologicznych, a także zaangażowanie w ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadków. Analizowano również udział SIP w społecznych przeglądach warunków pracy, liczbę wydanych zaleceń oraz rezultaty jego działalności na rzecz poprawy stanu BHP.

„Zaraz po przejęciu funkcji zająłem się sprawami przez wiele lat zaniedbywanymi. Postarałem się o doposażenie pracowników w odzież roboczą, buty skórzane, rękawice, środki ochrony osobistej i zbiorowej, napoje chłodzące. Ułatwiłem im kontakt ze mną. Zwracałem uwagę na szkolenia, w tym specjalistyczne w OIP we Wrocławiu" - mówi były Społeczny Inspektor Pracy w KWK 'Brzeszcze'.

"Istotne były też prowadzone raz w miesiącu wspólnie z ZSIP społeczne przeglądy warunków pracy” – przyznaje nagrodzony.

Wcześniej, Zbigniew Kolasa już pięciokrotnie otrzymywał tytuł najaktywniejszego zakładowego inspektora pracy w woj. małopolskim.

Źródło i foto: nettg.pl 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+19 #1 Kicha z bułką 2017-11-02 16:56
Albo ja mam alzheimera albo cuś, przecież to już było - a gdzie komentarze ? Znowy Was ktoś postraszył ?
Cytuj
 
 
+21 #2 emeryt 2017-11-04 22:20
Ale jaja,jaka piękna autopromocja... a jak się robiło na dole to inna bajka...
Cytuj
 
 
+16 #3 Kicha z bułką 2017-11-06 14:52
Czy to jest artykuł sponsorowany
Cytuj
 
 
0 #4 jery 2017-11-16 15:23
Wczasy fajne załatwiał na kopalni dla pracowników :D
Cytuj
 
 
+2 #5 tom 2017-11-19 00:32
bla..bla...bla. ...wazna była wypłatka.....
Cytuj
 
 
0 #6 górnik 2017-11-19 00:36
a może pan sipowiec poda dokładną liczbę wypadków za jego kadencji
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kod antyspamowy
Odśwież