Jawiszowice. Zintegrowana Służba Ratownicza- ich pasją jest ratownictwo

W swoich szeregach skupiają strażaków, medyków i psychologów i chociaż oficjalnie działają od miesiąca, mają na swoim koncie już kilka akcji ratowniczych. Działali w województwie kujawsko-pomorskim gdzie nieśli pomoc ofiarom niszczycielskiego huraganu. Gdy w wyniku intensywnych opadów deszczu, trzeba było ratować i zabezpieczać mienie mieszkańców śląska i małopolski- bez wahania wyruszyli na ratunek. Wczorajsza noc również była pracowita dla ratowników Zintegrowanej Służby Ratowniczej- wspólnie z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Kęty, strażakami z powiatu wadowickiego oraz policjantami OPP Kraków, prowadzili działania związane z poszukiwaniem osoby zaginionej.

Zintegrowana Służba Ratownicza to organizacja pozarządowa zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000696941. ZSR skupia w swoich szeregach strażaków, pracowników służby zdrowia, negocjatorów, mediatorów, psychologów i wolontariuszy, którzy chcą pomagać innym. 

ZSR prowadzi działalności mającej na celu zapobieganie pożarom, wypadkom komunikacyjnym, katastrofom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, Państwowym Ratownictwem Medycznym, Policją oraz organami samorządowymi i innymi podmiotami. 

W październiku przedstawiciele Zintegrowanej Służby Ratowniczej z rąk Jerzego Owsiaka odebrali sprzęt ratowniczy.

„To dzięki współpracy z Wodnym Pogotowiem Ratunkowym, a także dzięki zaangażowaniu naszych ratowników mogliśmy się znaleźć wśród nielicznych jednostek OSP, które  w Bydgoszczy odebrały wsparcie od Fundacji WOŚP”- mówi Dawid Burzacki, prezes zarządu ZSR.

Członkowie ZSR biorą udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, wypadków komunikacyjnych, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń. 

W strukturach ZSR bardzo prężnie działa Sekcja-Ośw112  skupiająca wokół siebie strażaków z powiatu oświęcimskiego.

W Zintegrowanej Służbie Ratowniczej rozwija się  Sekcja Interwencji Kryzysowej, który wdraża innowacyjny program pomocy psychologicznej dla ofiar wypadków i zdarzeń kryzysowych. 

W trakcie tworzenia jest Sekcja Młodzieżowa i Zespół Pomocy Humanitarnej. 

Osoby zainteresowane działalnością ZSR i chcące wstąpić w nasze szeregi- zapraszamy do kontaktu.

----

Zintegrowana Służba Ratownicza

32-626 Jawiszowice, ulica Mickiewicza 36

Krajowy Rejestr Sądowy: 0000696941

NIP: 5492448676, REGON: 368382054

www.zsr112.pl

Wesprzyj naszą działalność- nr konta:

IBAN: PL53 1140 2004 0000 3102 7711 7108

BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+3 #1 kolega z osp 2017-11-01 23:40
Brawo Burza
Cytuj
 
 
+5 #2 Misiek 2017-11-02 07:08
Fajna inicjatywa i fajne chłopaki, z którymi pracowałem podczas jednej z akcji ! Pozdrawiam Was Misiek
Cytuj
 
 
-4 #3 brzeszczanin 2017-11-02 23:09
brawo! Sukcesów Panie i Panowie!
Cytuj
 
 
-5 #4 albercik 2017-11-04 11:54
super! trzymam za was kciuki
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież