Gmina. Smród i przerażający widok - osiedla toną w śmieciach

Worki ze śmieciami, odpady z wigilijnych stołów, wszechobecny fetor- to obraz jaki Agencja Komunalna zafundowała na święta mieszkańcom największych osiedli w Brzeszczach. O przepełnionych śmietnikach na terenie osiedla Kazimierza Wielkiego pisaliśmy już w poniedziałek, 18 grudnia. Wtedy, po opublikowaniu zdjęć na naszym facebookowym profilu, służby szybko zabrały się do wywozu nieczystości i uprzątnięcia terenu.  Myśleliśmy, że to jednostkowy incydent związany z przedświątecznymi porządkami, niestety okazało się, że 24 grudnia problem powrócił.

Osiedle Kazimierza Wielkiego. Śmietnik zlokalizowany naprzeciwko bloku nr 50 i bloku nr 44. Kilka dużych wieloklatkowych bloków i pięć pojemników na śmieci. Wszystkie po brzegi wypełnione odpadami, które wysypują się na ziemię, tworząc sporą „górkę” nieczystości. Przy śmietniku spotykamy Panią Beatę, mieszkankę bloku nr 50.

Czy takie widoki to tutaj norma, czy tylko w święta jest taki problem - pytamy.

„Panie, są święta, każdy przygotowuje wigilię, dostaje prezenty. Wiadomo, że w domu śmieci się nie trzyma. Przecież resztki ryb czy jedzenia po jednym dniu śmierdzą, więc wynosi się śmieci na bieżąco. Szkoda, że na bieżąco się ich nie odbiera. Naprawdę nie trzeba być geniuszem, żeby wpaść na to, że śmieciarka powinna w okresie świątecznym też jeździć. Często mamy tutaj przepełnione śmietniki, bo jest ich po prostu za mało”- mówi poddenerwowana mieszkanka bloku nr 50.

Osiedle Paderewskiego. Śmietniki są zlokalizowane w kilku miejscach osiedla. Śmietnik przy bloku nr 3. Przepełniony, śmieci walają się po parkingu.

Śmietnik przy bloku nr 13 - tutaj nie dość, że brakuje miejsca w kontenerach, samo wyznaczone na nie miejsce jest już mocno przepełnione. W pobliżu bloki, plac zabaw. Smród czuć już kilkanaście metrów od śmietniska. Spotykamy Pana Marka, który na widok naszego aparatu jest trochę zakłopotany.

„No i gdzie mam wyrzucić ten worek? Nie ma gdzie. Muszę rzucić go na kupkę. To jest jakieś nieporozumienie. Płacimy wysokie opłaty za wywóz śmieci, a tutaj wychodzi na to, że nikt tych śmieci nie wywozi. Popatrzcie jak to wygląda. Przecież tu jest zaraz ulica, parking. Odwiedzają nas rodziny, znajomi - jak to wygląda? Czy my mieszkamy w slumsach? Gdzie są urzędnicy? Wiecie po czym poznaje się dobrego gospodarza? Po tym, jak ma przy obejściu. Wesołych Świąt i żeby nie były tak śmierdzące jak u nas”- mówi Pan Marek.

W środę poprosimy o komentarz Burmistrza Brzeszcz i Prezesa Agencji Komunalnej w Brzeszczach

 

REKLAMA:

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+8 #51 Antycela 2018-01-02 12:49
Cela nie pieprz głupot. Śmieciarka w niedzielę jeździła ale 31.12 czyli w Sylwestra. A mowa tutaj jest o okresie świątecznym czyli od 24.12 - 26.12. Ostatni raz śmieciarka jeździła 22.12 w piątek. A już w sobotę 23.12 koło południa kontenery były przepełnione. Po wtóre tutaj nie chodzi o to czy będzie więcej kontenerów pod blokami ( jasne postawmy może po 100 kontenerów pod każdym blokiem :) ) tylko o to żeby była zorganizowana wywózka zgodnie z zapotrzebowanie m. Więcej kontenerów , to większy smród na osiedlach i więcej zajętego miejsca na parkingach, czy też terenie wokół bloku . A przecież nie o to chodzi
Cytuj
 
 
-9 #52 Cela 2018-01-02 17:50
Do Antycela:
gdybym w niedzielę 24 grudnia 2017r. nie widziała śmieciarki, to nie pisałabym tego.
Cytuj
 
 
-6 #53 Linneusz 2018-01-02 20:20
Poinformowany- może podaż która to uchwała tak stanowi jak ty sądzisz, bo jakoś jej nie kojarzę!
Cytuj
 
 
+11 #54 Antycela 2018-01-03 05:26
Cytuję Cela:
Do Antycela:
gdybym w niedzielę 24 grudnia 2017r. nie widziała śmieciarki, to nie pisałabym tego.

Antycela na osiedlu jej nie było tak wiec nie pieprz.
Cytuj
 
 
+5 #55 poinformowany 2018-01-04 20:26
Uchwała Nr XXVI/197/2016 Rady Miejskiej w Brzeszczach z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Brzeszcze i zagospodarowani a tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Cytuj
 
 
+1 #56 Dorota 2018-01-22 23:04
Takich mamy zarządców tego bałaganu. Ślusarczyk, Adamczyk - są wszędzie tam, gdzie mogą uścisnąć rączki prezesom tauronu, ministrowi, premierzycy, itp. Ale tam gdzie śmierdzi to już elegancika nie ma. Najgorsi burmistrzowie jakich mieliśmy w gminie od 50 lat. Na szczęście już niedługo wybory. Mam nadzieję, że my jako mieszkańcy gminy będziemy potrafili ich skutecznie rozliczyć. Dość nieróbstwa.
Cytuj
 
 
+1 #57 Dorota 2018-01-22 23:06
Cytuję obserwator2:
hm
nie mam straży miejskiej,
mam kubłów ile sobie wymyślę i kupię,
pilnuje moich śmieci,
no ale szczęśliwie nie mieszkam w bloku i dbam o swoje otoczenie bo tak mnie wychowano,
jesteście właścicielami swoich śmieci - uświadomcie to sobie i wstydźcie się, a nie wypisujcie bzdur za 8,5 na mc :-*


WŁAŚCICIELEM ŚMIECI JEST GMINA.
Cytuj
 
 
+1 #58 Dorota 2018-01-22 23:11
Cytuję poinformowany:
Sęk w tym, że kierownik działu obsługi klienta w agencji komunalnej czyli żona viceburmistrza adamczyka nie wypełniła zapisów uchwały rady miejskiej, która mówi o częstotliwości wywozu odpadów z budynków wielorodzinnych


NO PROSZĘ. ŻONA V-CE BURMISTRZA ADAMCZYKA ROBERTA, JEST KIEROWNICZKĄ DZIAŁU OBSŁUGI KLIENTA W AGENCJI KOMUNALNEJ W BRZESZCZACH. I TAKI BAJZEL NAM ZAPEWNIA. TO TYLKO UTWIERDZA MNIE W PRZEKONANIU, ŻE NEPOTYZM TYLKO SIĘ U NAS ROZWIJA. A CZYMŻE TAKIM ZAJMUJE SIĘ TAM PANI KIEROWNIK WYDZIAŁU OBSŁUGI KLIENTA. WYDAWANIEM WORKÓW NA ŚMIECI? ŻENUA.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież