Sport. Trenerzy LKS-u uczestnikami największej w Polsce konferencji dla szkoleniowców

Czesław Michniewicz, Nenad Bjelica oraz Jacek Magiera - to jedynie część prelegentów, którzy wzięli udział w tegorocznej Lech Conference, a których okazję miała wysłuchać dwójka trenerów z LKS-u Jawiszowice: Szymon Grzywa oraz Jarosław Płonka. Tematem trzydniowego spotkania było szkoleniem młodzieży oraz strategie nowych ścieżek rozwoju wśród najmłodszych zawodników.

„Tegoroczna Lech Conference była kolejną ciekawą inspiracją do wykonywanej na co dzień pracy trenerskiej. Wspólnie z Jarosławem Płonką z LKS-u i kilkoma trenerami Unii Oświęcim wybraliśmy się do Poznania z otwartymi głowami, żądni wiedzy i obserwacji” – relacjonuje nam Szymon Grzywa, szkoleniowiec jawiszowickich żaków. 

Lech Conference to prestiżowa konferencja, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród trenerów. Podczas konferencji swoje wystąpienia mają zarówno szkoleniowcy z Polski, jak i z zagranicy. Prócz wspominanych coachów znanych z polskich boisk, do Poznania przyjechali także trenerzy z Manchester City oraz Feyenoord Rotterdam.

„Osobiście najbardziej podobała mi się prezentacja trener Sally Needham z Angielskiego Związku Piłkarskiego oraz Stevena Torpey`a z Manchesteru City. Skupili się oni na pokazaniu obecnych trendów w treningu dzieci na Wyspach. Widać, że ma to przełożenie na wyniki angielskich młodzieżówek na ME czy MŚ, ale przede wszystkim na dopływ młodych zawodników do pierwszej reprezentacji Anglii, Myślę, że efekty kilkuletnich starań Anglików zobaczymy już w Rosji na Mundialu” – przyznaje trener jawiszowickiej młodzieży.

„Z polskich akcentów dobrze słuchało się trenera Jacka Magiery, który w szczegółowej analizie zaprezentował całą swoją pracę z pierwszą drużyną Legii. Nie był to mój pierwszy kontakt z trenerem Magierą, ponieważ mogłem już poznać jego metody pracy przy okazji lutowego stażu w stołecznym klubie” - dodaje.

Na trybunach poznańskiej Areny zasiadło w sumie około tysiąca obserwatorów. Zwieńczeniem trzydniowej imprezy był turniej Lech Cup, na który przybyły potęgi europejskiego futbolu.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+2 #1 Kibic11 2018-01-06 13:30
Jawiszowice i tak skończą jak solą Oświęcim ostatnio Wiec nie podniecajmy sie tak
Cytuj
 
 
+3 #2 brzeszcze 2018-01-06 19:16
albo jak nadwislan góra
Cytuj
 
 
+2 #3 Aa 2018-01-06 19:27
Dokladnie tylko solą jest w lepszej sytuacji bo ma grupy młodzieżowe a góra i jawiszowice nie maja kasa sie skończy najemnicy odejdą i po klubie
Cytuj
 
 
+1 #4 Olof Palme 2018-01-06 19:39
A może akurat im się powiedzie i wszystko będzie ok?
Skąd u was tyle negatywnego profetyzmu i złej woli?
Cytuj
 
 
+1 #5 Maniek 2018-01-09 15:38
Akurat młodzieży to Jawiszowice mają najwięcej w całej naszej gminie żaki x 2grupy , skrzaty x2 grupy, orliki x2 grupy , młodziki i trampkarze to jest ponad 120 zawodników
Cytuj
 
 
+1 #6 Kolo 2018-01-09 17:15
Po gminie chodzą właśnie inne informacje na ten temat ze właśnie nie ma
Cytuj
 
 
0 #7 Alex 2018-01-09 20:52
Cytuję Olof Palme:
A może akurat im się powiedzie i wszystko będzie ok?
Skąd u was tyle negatywnego profetyzmu i złej woli?


Tu nie chodzi o złą wolę. Po prostu tak kończy każda mała drużyna z jednym sponsorem. Tak było swego czasu z Górnikiem a ostatnio z Soła czy Nadwiślanem. Odszedł główny sponsor i wszystko trzeba zaczynać od nowa. Z LKS-em będzie tak samo prędzej czy później i każdy średnio interesujący się piłką o tym wie. Większość kibiców LKS-u też o tym wie ale mają nadzieję że nastąpi to jak najpóźniej. Taka ciekawostka na koniec. W Niemczech w ligach regionalnych zespoły mają po 80 mniejszych sponsorów (nie wszystkie ale większość). To jest zarządzanie z prawdziwego zdarzenia ;)
Cytuj
 
 
+1 #8 f 2018-01-11 19:32
bo reparacji nie zapłacili!
Cytuj
 
 
+1 #9 moloch 2018-01-13 20:36
Kurczę niech sobie te Jawiszowice grają nawet w IV lidze o co ci z Górnika tacy zazdrośni. Kiedyś oni grali teraz przyszedł czas na LKS Jawiszowice dobrze pracują , dobierają odpowiednich zawodników którzy umieją się wkomponować w drużynę więc chwała im za to. A czy będą grali rok czy 10 lat nie ważne , najważniejsze że przy tym wszystkim w klubie się coś dzieje i dzieci z Jawiszowic mają gdzie spędzać czas.
Cytuj
 
 
+1 #10 mieszaniec 2018-01-14 14:06
brawo. głos rozsądku 8)
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież