Gmina. 'Klub Dziecięcy' z unijnym dofinansowaniem

Dzięki zaangażowaniu pani Janiny Kobielusz i osób skupionych wokół jej przedsiębiorstwa Kobielusz Janina Bar „ASIA” Restauracja „CENTRUM”, od 1 stycznia 2018 roku rusza projekt „Klub dziecięcy "Osesek" drogą do Twojej aktywności zawodowej” dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest ułatwienie 15 osobom z terenu gminy Brzeszcze sprawującym opiekę nad dziećmi do lat 3 podjęcia działań zmierzających do znalezienia miejsca na rynku pracy lub powrotu do pracy w okresie czasowym: sierpień 2018 – lipiec 2019. Grupą docelową projektu jest 15 osób zamieszkujących gminę Brzeszcze, opiekujących się dzieckiem do lat 3, bezrobotnych lub biernych zawodowo, w tym przebywających na urlopie wychowawczym.

W ramach planowanych działań, na osiedlu Paderewskiego powstanie klub dziecięcy mogący zapewnić opiekę dla 15 dzieci. Obecnie ruszają prace adaptacyjne, by móc profesjonalnie i zgodnie ze standardami przygotować klub. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy Brzeszcze poprzez udostępnienie terenu, powstanie również odpowiednio przygotowany i wyposażony plac zabaw dla dzieci uczęszczających do klubu dziecięcego.

Następnie w lipcu 2018 ruszy rekrutacja do projektu. Uczestnikami mogą być kobiety i mężczyźni - mieszkańcy gminy Brzeszcze, opiekujący się dzieckiem do lat 3 pozostający bezrobotni, bierni zawodowo lub przybywający na urlopie wychowawczym. Uczestnicy będą mieli możliwość oddać swoje pociechy pod bezpłatną opiekę specjalistów, by móc rozpocząć proces poszukiwania pracy, aktywizacji na rynku pracy lub powrotu do pracy po urlopie wychowawczym. Przewidywany czas trwania opieki nad dzieckiem do lat 3 w ramach projektu - 12 miesięcy. Po zakończeniu realizacji projektu powstałe miejsca opieki nad dziećmi do lat 3, będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób.

Wkrótce będzie dostępna strona internetowa projektu, na której będzie można zapoznać się ze szczegółami i planowanym procesem rekrutacji, wskazane zostaną również dane kontaktowe oraz adres biura projektu. Na tą chwilę - w razie pytań i zainteresowania można dzwonić do koordynatora projektu pana Piotra Świąder - Kruszyńskiego pod numer 500 022 804.

 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+2 #1 Zielony chark 2018-01-11 21:22
Jestem za : dziecko do klubu- Tata do Baru :lol:
Cytuj
 
 
+2 #2 łojciec 2018-01-13 22:36
i to jest argument!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież