Kultura. ‘Iskierki’ z kolędową wizytą w Urzędzie Gminy i Starostwie

Urząd Gminy w Brzeszczach oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu miało okazję posłuchać występu kolędowego Zespołu „Iskierki”, który to początkiem stycznia odwiedził obie jednostki. „Kolędy w wykonaniu dzieci brzmiały przepięknie, a ich wizyta napełniła cały Urząd miłą i radosną atmosferą” – czytamy w relacji brzeszczańskiego magistratu.

Zespół Pieśni i Tańca „Iskierki” z Brzeszcz zawitał także do Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, gdzie zaprezentował swój program kolędowy. W spotkaniu z zespołem uczestniczyli m.in. wicestarosta Jarosław Jurzak, członek Zarządu Powiatu Ewa Pawlusiak, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Iwona Gibas oraz pracownicy urzędu.

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Iskierki powstał przy Ośrodku Kultury w Brzeszczach w 2001 roku. Grupę tworzą dzieci z przedszkoli i szkół. Obecnie prowadzony jest przez akompaniatorkę Zenobię Wełnę oraz instruktora muzycznego Eugeniusza Pieczkę.Celem, który przyświeca działaniom zespołu jest pielęgnowanie tradycji i ocalenie od zapomnienia pieśni i tańców ludowych. Iskierki mają opracowane programy sceniczne, które prezentowane były na wielu konkursach, przeglądach i imprezach okolicznościowych.

W 2012 r. Iskierki otrzymały nagrodę Zarządu Powiatu w Oświęcimiu za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Foto: brzeszcze.pl , powiat.oswiecim.pl 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież