Gmina. Odnowione wejścia do przedszkoli - FOTO

Przedszkola nr 2 i 3 w Brzeszczach nowy rok przywitały odnowionymi wejściami do placówek. Końcem roku oddano bowiem do użytku odremontowane schody, tarasy oraz boczne i główne wejścia. Zobacz zdjęcia.

Przedszkole „Słoneczko” ma nowy taras od strony ogrodu.

„Wyłożony został kostką betonową, murek wykończono płytami granitowymi oraz tynkiem dekoracyjnym. Od zachodniej strony tarasu zbudowano nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych z kostki betonowej w kamiennej palisadzie. Całości dopełniły nowe, kolorowe barierki. Dodatkowo wyremontowano boczne schody prowadzące do budynku. Wyłożone zostały płytami granitowymi i wykończone nowymi, kolorowymi barierkami” – czytamy w opisie, zamieszczonym na stronie Urzędu Gminy.

Nowy wygląd, ale przede wszystkim wygodne i bezpieczne wejście - tym, od teraz pochwalić może się Przedszkole „Żyrafa”.

„Odnowiono schody główne prowadzące do budynku. Nowe płytki granitowe oraz kolorowa barierka dopełniają estetycznego wyglądu niedawno odnowionej elewacji obiektu. Taras od strony ogrodu również został wyremontowany. Ułożono na nim kostkę betonową, murek wykończono płytami granitowymi oraz tynkiem dekoracyjnym, zbudowano nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych, a całość zabezpieczono barierkami w atrakcyjnych, intensywnych kolorach. Teren wzdłuż podjazdu został oczyszczony, wysypany kamykiem i wyrównany ziemią, na której wiosną zostanie wysiana trawa. Ponadto odnowiono boczne schody do budynku” - czytamy.

Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł 298.500 zł i został w całości pokryty ze środków budżetu Gminy Brzeszcze.

(źr. , fot. brzeszcze.pl) 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
+6 #1 mama 2018-01-26 21:23
a jak wjechać wózkiem? :-x
Cytuj
 
 
+5 #2 Kukiz15 2018-01-27 14:26
Co ty -to są dodatkowe koszty, trza oszczędzać bośmy przeca biedną gminą GÓRNICZĄ, jak nie wierzysz popatrz na zarobki samorządowców.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież