Brzeszcze. Strażacy nie mogli dojechać do pożaru domu przy ulicy Stefczyka

Informacja o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Stefczyka w Brzeszczach, wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu w miniony wtorek o godz. 3:47 w nocy. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego, wynikało że w jednym z domów przy ulicy Stefczyka doszło do pożaru. Z domu wydobywają się kłęby dymu, a w środku mogą przebywać ludzie. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 5 zastępów Straży Pożarnej i Policję.

Pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Brzeszcze- a w zasadzie próbował dotrzeć, ponieważ ulica Stefczyka jest tak „zaprojektowana”, że do numerów od 16 do 34 nie ma możliwości dojazdu dużym samochodem- wozy strażackie nie zmieszczą się między przęsłami dwóch ogrodzeń.

Strażacy z OSP Brzeszcze, nie patrząc na odległość od wozu bojowego do domu w którym wybuchł pożar, zaczęli rozwijać linię gaśniczą. Do pokonania mieli kilkaset metrów. W tym czasie dowódca z jedną rotą gaśniczą , dokonał rozpoznania sytuacji i ewakuacji osób, które znajdowały się w budynku.

Wstępnie określono, że pożar zlokalizowany jest w piwnicy budynku. Do środka wprowadzono jedną linię gaśniczą. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych, przystąpili do dalszego rozpoznania sytuacji, w wyniku czego stwierdzili pożar w pobliżu pieca centralnego ogrzewania. Paliło się składowane drewno, węgiel i śmieci- ogień rozprzestrzeniał się w pomieszczeniu piwnicznym.

Dzięki sprawnym działaniom strażaków, pożar został szybko ugaszony. Ratownicy przystąpili do oddymiania budynku. W działaniach udział brały: OSP Brzeszcze, TSR Brzeszcze, OSP Jawiszowice i zastępy z JRG Oświęcim.

„Z prowadzonych działań sporządziliśmy odpowiednią notatkę, dotyczy ona braku możliwości dojazdu do kilkunastu domów przy ulicy Stefczyka w Brzeszczach. Informacje przekazaliśmy również do Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Gminy Brzeszcze- mówi Robert Wójcik, dowódca zastępu z OSP Brzeszcze.

„Dojazd do posesji od numeru 16 do 34, możliwy jest tylko z jednej strony. Niestety, odległość między ogrodzeniem z prawej strony, a ogrodzeniem z lewej strony jest tam mała, że ledwo mieści się tam samochód osobowy. Samochodami gaśniczymi nie mamy możliwości wjazdu na tę część ulicy- dodaje Wójcik

„Gdyby pożar piwnicy się rozwinął, albo gdyby był zlokalizowany na wyższej kondygnacji lub strychu czy dachu budynku- to mogłoby dojść do tragedii. Samochód z drabiną lub podnośnik hydrauliczny na pewno nie wjedzie w część ulicy o której mowa”- mówi Dawid Burzacki, dowódca jednego z zastępów, biorących udział w akcji.

„Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę włodarzom gminy na brak dojazdu do posesji. Bezpieczeństwo mieszkańców powinno być na pierwszym miejscu. Niestety od kilku lat nic się w tej kwestii nie zmienia”- mówi rozżalony Pan Marcin, mieszkaniec ulicy Stefczyka.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
-20 #1 chop 2018-01-28 21:21
jak to nie ma dojazdu jak jest :-*
Cytuj
 
 
+24 #2 Kissmyass 2018-01-28 22:09
Niestety tak to jest jak się ma pojebaną sąsiadkę...
Cytuj
 
 
+6 #3 ciekawski 2018-01-30 08:03
a dlaczego mają płoty w drodze - zasiedzenie, sprawdzone
Cytuj
 
 
-8 #4 strażak 2018-01-30 11:53
trochę ruchu strażakom z brzeszcz nie zaszkodzi :)
Cytuj
 
 
+3 #5 Misiura 2018-01-30 13:36
To już wiemy czym palą sąsiedzi „Paliło się składowane drewno, węgiel i śmieci”!!
Cytuj
 
 
+5 #6 Kissmyass 2018-01-31 03:58
Cytuję Misiura:
To już wiemy czym palą sąsiedzi „Paliło się składowane drewno, węgiel i śmieci”!!

A Ty śmieci skladujesz w salonie? Odkąd mamy obowiązkową segregację tak to przecież wygląda w większości domów...
Cytuj
 
 
+2 #7 Kazio 2018-02-01 20:52
A co na to wszystko Komendant Gminnej Ochrony Przeciwpożarowe j pani Danuta Bułka- Morończyk ?
Chyba powinna mieć coś do powiedzenia !!!
Chociaż biznes "dochodowy" bardziej się opłaca... :-? .szkoły w których nie pracuje, sklepy, w których łata dziury etatowe.
Po prostu....bizne swomen :-* :-* :-*
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież