Jawiszowice. Ochroniarze ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji parkingowej

W nocy z 26 na 27 stycznia policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach przejęli z rąk pracowników ochrony jednego z lokali rozrywkowych 45 - letniego mieszkańca Brzeszcz. Ten, mając blisko 2,5 promila alkoholu wsiadł za kierownicę swojego auta i próbując wyjechać z parkingu uszkodził jeden z samochodów.

Do zdarzenia doszło na parkingu przed jednym z lokali rozrywkowych w Jawiszowicach. Tuż przed godziną 2.00 policjanci zostali powiadomieni przez ochronę o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce natychmiast ruszył patrol. Policjanci przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 45-letni mieszkaniec Brzeszcz. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,47 promila alkoholu.

„Pracownicy ochrony słysząc odgłos zderzenia wybiegli na parking, gdzie zauważyli, jak kierowca samochodu marki Renault, po uderzeniu w Skodę próbuje opuścić parking. Ochroniarze natychmiast podbiegli do auta i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata.

Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież