Brzeszcze. Wypadek na ulicy Ofiar Oświęcimia - dwie osoby trafiły do szpitala -FOTO-

W środę około godziny 19:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oświęcimiu odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach. Osoba zgłaszająca przekazała informacje, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z autem ciężarowym. W środku samochodu osobowego znajdowały się dwie osoby poszkodowane. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

Jako pierwszy na miejsce dotarł patrol Policji z KP Brzeszcze w składzie mł. asp. Daniel Krzak i mł.asp. Bartłomiej Piela. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy osobą poszkodowanym.

W środku rozbitego samochodu znajdowały się dwie osoby poszkodowane. Pasażerka, która jechała w samochodzie osobowym miała uwięzione nogi, natomiast druga kobieta, która kierowała autem miała uraz głowy, uraz nogi oraz traciła przytomność. To tej osobie od samego początku pomocy udzielał policjant Bartłomiej Piela, który był wewnątrz uszkodzonego pojazdu i zabezpieczał drożność dróg oddechowych poszkodowanej.

Z pomocą pośpieszyli również Dawid Burzacki i Piotr Mrowczyk - strażacy, którzy najechali na wypadek.

Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej i Zespołów Ratownictwa Medycznego, przystąpiono do ewakuacji osób poszkodowanych. W celu wydobycia z pojazdu pasażerki, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

"Jak wstępnie ustalili policjanci 22 – letnia mieszkanka Woli kierując samochodem marki VW Polo, straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z samochodem ciężarowym typu cysterna, który przewoził benzynę. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia zbiorników z paliwem. Samochodem ciężarowym kierował  32 – letni mieszkaniec Katowic"- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. 

Ruch na drodze wojewódzkiej, był zablokowany przez kilka godzin.

W działaniach udział brały:

Patrol KP Brzeszcze, OSP Brzeszcze, JRG Oświęcim (3 zastępy), ZRM Oświęcim, WRD KPP Oświęcim

Zdjęcia dzięki współpracy z Portalem Oświęcim112

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
-21 #1 AnnaSikorska 2018-02-08 11:10
Poszkodowaną lub rodzinę proszę o kontakt a.............. ..l
Cytuj
 
 
+11 #2 Misio 2018-02-08 11:46
Brawo dla druhów. Zamiast tracić czas na dojazd do jednostki lepiej od razu pomagać! Super, tak powinno być.
Cytuj
 
 
+6 #3 Kid 2018-02-08 12:56
Ha ha. Cała *prawda* Pozdrawiam policjantów. Oni najlepiej wiedzą dlaczego :-)
Cytuj
 
 
+13 #4 XXL 2018-02-08 14:42
Ciekawe jak tą akcję skomentuje radny Pastuszka ......
Cytuj
 
 
+5 #5 okji 2018-02-08 16:24
To napiszcie o co chodzi?
Cytuj
 
 
-5 #6 Swiadek 2018-02-08 20:55
Cysterna byla pusta, wiec nie bylo mowy o wycieku.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i komentarzy. Publikując komentarz, oświadczasz że zapoznałeś się z treścią Regulaminu dodawania i publikowania komentarzy oraz akceptujesz jego postanowienia. Regulamin dostępny na stronie: www.infobrzeszcze.pl/polityka-prywatnosci.html

Kod antyspamowy
Odśwież