Gmina. Park do renowacji

Końcem stycznia, w wyniku przetargu nieograniczonego wyłoniony został wykonawca planowanych prac renowacyjnych parku przy ulicy Kościuszki. Jak podaje oficjalny serwis miasta Brzeszcze, wybrana została najkorzystniejsza oferta. Czy najbardziej fachowa? Przekonamy się jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej...

Prace wykonywać będzie firma „Soła” z Oświęcimia, zaś zaoferowana przez wykonawcę i zatwierdzona przez urzędników cena to dokładnie 572.805.27zł.

Przedmiotem zagospodarowania istniejącego parku w Brzeszczach jest następujący zakres:

  • roboty rozbiórkowe:

                 a) żelbetowej fontanny,

                 b) żelbetowych piaskownic,

                 c) murków wokół klombów kwiatowych,

                 d) istniejących chodników,

                 e) istniejącego oświetlenia parkowego,

  • przebudowa układu i nawierzchni alejek parkowych
  • renowacja istniejącego murku ogrodzeniowego,
  • rewaloryzacja istniejącego pomnika „Nieznanego Żołnierza”,
  • inwentaryzacja istniejącej zieleni,
  • projekt nowych nasadzeń drzew i krzewów,
  • wyposażenie parku w elementy małej architektury:

                 a) ławki bez oparcia – 8szt.,

                 b) ławki z oparciem – 7szt.,

                 c) kosze na śmieci – 10szt.,

                 d) tablica informacyjna. 

  • zaprojektowanie i wykonanie nowego oświetlenia w alejkach parku.

Nieprzekraczalny termin oddania wyremontowanego parku ustalono na  wrzesień tego roku. Wtedy właśnie parkowe tereny przy ulicy Kościuszki otrzymają tzw. nowe życie. Czekamy z niecierpliwością na efekty.

Szczegóły zamówienia i projektu renowacji  - TUTAJ 

Park przed remontem:

 

Podziel się

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentarze   

 
0 #1 Tomasz 2014-02-04 17:05
Może ktoś wtajemniczony wyjaśnić "Przedmiotem zagospodarowani a istniejącego parku w Brzeszczach jest następujący zakres:

roboty rozbiórkowe:

a) żelbetowej fontanny,"

Oznacza to likwidację fontanny?
Cytuj
 
 
-3 #2 nemo 2014-02-04 17:27
Cytuję Tomasz:
Może ktoś wtajemniczony wyjaśnić "Przedmiotem zagospodarowania istniejącego parku w Brzeszczach jest następujący zakres:

roboty rozbiórkowe:

a) żelbetowej fontanny,"

Oznacza to likwidację fontanny?

Do "Tomasza"
Chłopie, naucz się czytać ze zrozumieniem. Chodzi o park, a raczej ruinę parku przy kopalni (przy u;. Ofiar Oświęcimia i Kościuszki), a nie park przy ul. Dworcowej!
Cytuj
 
 
-2 #3 Alex 2014-02-05 19:24
Tak tylko, że on zadał dobre pytanie, bo w parku przy Kościuszki też jest fontanna, a raczej pozostałości po niej. Teraz głównie służy za miejsce spotkań młodzieży w godzinach wieczornych. I z tego co jest tutaj napisane to, tak będzie ona zlikwidowana.
Cytuj
 
 
+4 #4 Stanisław 2014-02-06 00:46
Alex i tu się mylisz,tam gdzie przesiaduje to była piaskownica.Fon tanna była naprzeciw wejścia do biurowca,tojest takie małe wzniesienie w parku.Fontanna została zasypana i zrobiono tam kląb kwiatowy! Była jeszcze jedna fontanna ,przed biurowcem od strony basenu pod wierzbą płaczącą,oczywi ście została zasypana.Te fontanny były bardzo ładne,szkoda źe się je burzy a nie remontuje!Ale jak widać sami wybraliśmy tych GENIUSZY radnych a burmistrzynie wybrał Tusk i mamy efekty!!!
Cytuj
 
 
-5 #5 Co za ludzie ? 2014-02-06 06:10
Stanisław - tylko nie mów mi że obecna komisarz winna jest zasypania Twoich fontann. :lol:
PS Tak sobie teraz myślę czy to nie aby Twój pomysł z był wybudować fontannę ( czyt. : łaźnię dla parkowych żuli ) w parku na osiedlu :D
Cytuj
 
 
0 #6 Stanisław 2014-02-06 13:54
Odpowiadam na wcześniejsą wypowiedz!Jeste m mieszkańcem Breszcz i wolałbym widzieć naszą miejscowość czystą i zadbaną,jeśli chodzi o Panią Komisarz to jestem pewien źe ona i radni zatwierdzili ten projekt i przetarg!Skoro tak się wypowiadasz o tych kwiatach Brzeszcz to trzeba zlikwidować wszystkie ławki w mieście ,jedyną fontanne,murki, wyciąć drzewa a gwarantuje źe oni będą dalej!Napisałem ten komentarz w trosce o wygląd mojego Miasta ,gdyby nasi włodarze rządzili rozsądnie na tym forum by mnie nie było!
Cytuj
 
 
-2 #7 Stanisław 2014-02-06 17:23
Dodatkowy komentarz!Spraw ami kwiatow brzeszcz powinna zająć się strarz miejska i policja .Popieram Paniom ślusarczyk tzn. Komisarza naszej gminy w kwesti likwidacji straży miejskiej ,to są młodzi ludzie których się wysyła na bandytów ,tymPo powinna robić policja z brzeszcz.
Cytuj
 
 
0 #8 Andrzej 2014-02-14 23:48
No, to po wizycie Pana komornika sprawa zagospodarowani a parku chyba się wyjaśniła. Będzie na ratę. :-*
Cytuj
 
 
0 #9 Thessa 2014-08-10 20:29
Jestem ciekawa czy po roku lub nawet wcześniej pokaże się trawa pomiędzy puzzlami na deptakach. Bo na terenie Brzeszcz to już reguła. Nowe zielone deptaki, coś wspaniałego.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. InfoBrzeszcze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kod antyspamowy
Odśwież