Spokój, opanowanie, merytoryczna komunikacja, stalowe nerwy i dyplomacja w kontaktach z politycznymi adwersarzami – to cechy, których można by wymagać od wykształconego samorządowca. Dawid Szczepański, obecny radny w Radzie Gminy Brzeszcze udowodnił jednak, że wspomniane przymioty podręcznikowe rajcy, to jednak dla niego poziom nie do zdobycia.

Dla niepoznaki udawał kobietę…

Kilka miesięcy temu, na łamach naszego portalu ukazał się artykuł o działalności jednej z brzeszczańskich fundacji, działającej na rzecz upamiętnienia pobliskich miejsc związanych z byłym niemieckim nazistowskim obozem koncentracyjnym. Wśród licznych pozytywnych komentarzy, pojawił się jeden, który skierowany był bezpośrednio przeciwko zarządowi fundacji. Oczerniał i pomawiał Panią prezes zarządu, która jednocześnie jest pracownikiem Urzędu Gminy w Brzeszczach.

Komentarz nacechowany był negatywną treścią i miał na celu podważenie autorytetu osób zarządzających fundacją, a także wytworzenie przeświadczenia o bezprawnym działaniu osób związanych z organizacją. W wypowiedzi „Rozczarowanej wyborczyni pipowca” (nick używany na portalu) oberwało się również Burmistrzowi Brzeszcz.

„Rozczarowana wyborczyni” używała zwrotów: „co na to pipowiec nr jeden w Brzeszczach”, czy „oj burmistrzu taczki już jadą” – nawiązując do poprzedniej pracy Burmistrza Brzeszcz w Państwowej Inspekcji Pracy, a także przedterminowego zakończenia kadencji.

Zarząd Fundacji podjął decyzję o złożeniu zawiadomienia w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez osobę posługującą się nickiem: „Rozczarowana wyborczyni pipowca”.

Do akcji wchodzi Policja

Na polecenie II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, do naszej redakcji wpłynęło pismo z Komisariatu Policji w Brzeszczach o zabezpieczenie komentarza i ujawnienie danych osoby, która podawała się za „Rozczarowaną wyborczynię pipowca” . Zabezpieczono nr IP po którym policjanci szybko ustalili, że „Rozczarowana wyborczyni pipowca”, to tak naprawdę radny Dawid Szczepański – bliski współpracownik Burmistrza Brzeszcz.

Radny Szczepański aktywnie uczestniczył w kampanii wyborczej Radosława Szota. Razem zachęcali mieszkańców na oddanie swojego głosu na Burmistrza Szota. Co takiego wydarzyło się, że Radny Szczepański zaatakował w sieci pracownicę Urzędu Gminy w Brzeszczach i swojego kolegę Burmistrza?

Samorządowcy odcinają się od hejtera

Dawid Szczepański, był członkiem Klubu Radnych Wspólnota Samorządowa. Był, bo jak udało nam się ustalić, członkowstwo w klubie utracił. O komentarz poprosiliśmy przewodniczącą Klubu Radnych Wspólnota Samorządowa, Panią Danutę Sochę.

Radna potwierdziła, że posiada wiedzę na temat toczącego się postępowania karnego prowadzonego w Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu w stosunku do radnego, a dotyczącym przestępstwa z art. 212 KK, popełnionego na szkodę pracownika Urzędu Gminy w Brzeszczach i w związku z którym radny Szczepański utracił członkostwo w Klubie Radnych Wspólnota Samorządowa.

„Po rozmowie członków Klubu z Panem Dawidem Szczepańskim, wspólnie uznaliśmy, że w chwili obecnej jego członkostwo w naszym Klubie nie jest możliwe” – przyznała radna.

“Pełnienie funkcji radnego to zaszczyt, ale także żmudna i odpowiedzialna praca, na co dzień oceniana przez wyborców. Bycie radnym to określona w przepisach rola społeczna, która powoduje, że musimy zachowywać się stosownie i możemy znacznie mniej niż przeciętny mieszkaniec naszej Gminy” – przekazała naszemu portalowi radna Danuta Socha.

O wypowiedź na temat zaistniałej sytuacji, poprosiliśmy również sternika urzędu. Burmistrz Radosław Szot pozostawił jednak sprawę bez komentarza.

Mało rozmowny był również sam radny:

„Moje oświadczenie kończy sprawę. Jedyne, co chcę powiedzieć w tej sytuacji, to przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni moim zachowaniem” – powiedział Radny Szczepański.

Oświadczenie radnego można znaleźć w jednym z protokołów Sesji Rady Miejskiej w Brzeszczach. Tylko czy to oświadczenie zakończy sprawę pomówień i zniesławienia?

Za przestępstwo zniesławienia grozi nawet rok pozbawienia wolności.

Cała sprawa budzi ogromne emocje, bo radny Szczepański, to jeden z bardziej aktywnych społeczników w Gminie Brzeszcze. To między innymi dzięki jego staraniom, przywrócono połączenia kolejowe na trasie Oświęcim- Czechowice Dziedzice.

Szczepański od kilku lat z sukcesami kieruje stowarzyszeniem „BRZOST”, które ma na swoim koncie wiele inicjatyw społecznych i lokalnych. Miejmy nadzieję, że „Rozczarowana wyborczyni pipowca” to jednorazowy, incydentalny wybryk młodego radnego i nie przekreśli misji, którą od kilku już lat wypełnia…

36 KOMENTARZE

 1. Cytat: “Chciałbym żeby urzedujacu burmistrz po zakonczeniu kadencji mial sie pochwalic chociaz czescia tego co Szczepanski zrobil spolecznie nie bedac jeszcze radnym.”
  Ja od lat kibicuję drodze S1. I co – będzie niedługo. Udało mi się to załatwić. Bo mnie się obóz rządzący przestraszył i rozpisał przetargi. Trochę ta obwodnica Oświęcimia jest kulawa, ale będę się starał to naprawić. A teraz mogę krytykować anonimowo – bo kto mi zabroni.

  9
  9
 2. Co wam daje plucie jadem?Bardzo dobrze że ujawniono bo jeśli masz coś komuś do powiedzenia to odważ się i powiedz mu to w twarz a nie rób tego za plecami tak zachowują się tylko TCHÓRZE! !!!

  17
  2
 3. hasełko Mowa nienawiści to nowa cenzura jak za komuny. Mamy demokracje i wolne media czy nie ? Ale ten Portal do niezależnych nie należy niestety.

  14
  10
 4. Cała ta sprawa jest ostrzeżeniem dla osób, które pomawiają, ubliżają i zieją nienawiścią oraz wulgarnością w stosunku do każdego, kto ma coś do powiedzenia. Niektóre opinie są tak żenujące, że odchodzi ochota na komentowanie ich. Warto się zastanowić zanim coś się napisze bo nie każdy podchodzi do różnych banialuk jednakowo. Jedni to olewają i uznają, że szkoda czasu a drudzy dochodzą swoich praw w sądzie. To jak widać jest droga, którą warto pójść.

  12
  2
 5. Szok, aż zdziwienie , że ustaliliscie granice wypowiedzi. Chętnie zapoznalabym się z dokumentacją odnoście komentarzy Pana Szczepańskiego. Zawsze prawda leży po środku

  14
  7
  • Co w tym szokującego? Granice wypowiedzi ustalone są przez przepisy prawa a w tym przypadku sąd jeszcze nie stwierdził, że te granice przekroczono. Co do prawdy, to prawda nigdy nie leży po środku.

   2
   6
   • Nic nie dzieje się bez przyczyny , musiały nastąpić sytuacje, która taka postawę wymusiły. Oczywiście, prawo obowiązuje, jednakze istotne kto kogo reprezentuje. Bez dobrego prawnika się nie obejdzie 😉. Tym bardziej, że tym sposobem również idzie przekaz , że wypowiedzi są inwiligowane, bowiem nie wiadomo bylo, iż jest to radny. Aczkolwiek kara należy się jeżeli drastycznie przekroczył granice hejtu.

    6
    2
 6. Chcialbym żeby urzedujacu burmistrz po zakonczeniu kadencji mial sie pochwalic chociaz czescia tego co Szczepanski zrobil spolecznie nie bedac jeszcze radnym.

  9
  18
 7. Każdy błędy popełnia. Pan Szczepański dał się poznać jako osoba, która na każdym kroku wypomina przewodniczącemu RM jego “byki” podczas prowadzenia obrad i dał do myślenia nie jednemu. Szkoda, że tak łatwo się załatwił. jeżeli dojdzie do skazania przez Sąd karny to moze stracić mandat.
  Fundacja podjęła kroki prawne, a burmistrz? Czyżby sie czegoś obawiał…? 😉

  12
  9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.