W środę, 28 marca br. zarządzeniem nr 57/2018 Burmistrz Brzeszcz Cecylia Ślusarczyk odwołała ze stanowiska dyrektora Ośrodka Kultury w Brzeszczach Panią Magdalenę Armatę. Powodem decyzji o odwołaniu dyrektor Armaty były  rażące nieprawidłowości naruszające zasady gospodarności finansowej i organizacyjnej, a także nadużywanie zajmowanego stanowiska.

Magdalena Armata funkcję  dyrektora Ośrodka Kultury w Brzeszczach pełniła od 28 listopada 2014 roku. Jak udało nam się ustalić, pracownikom Ośrodka Kultury od samego początku było „nie po drodze” z Panią dyrektor.

Od 2014 roku do chwili obecnej konflikt dyrekcji z pracownikami narastał. Ze strony pracowników pojawiły się zarzuty o mobbing i niegospodarność.  Kilku pracowników ze względu na atmosferę panującą w Ośrodku Kultury trafiło na zwolnienia lekarskie.

Od 11 grudnia do 20 grudnia 2017 roku w OK Brzeszcze była przeprowadzana kontrola planowa-problemowa, która swoim zakresem obejmowała plan finansowy Ośrodka Kultury na 2017 rok. W wyniku kontroli stwierdzono szereg nieprawidłowości.

Jak czytamy w Uzasadnieniu do Zarządzenia Burmistrza nr 57/2018: „Wskazane w treści Protokołu nieprawidłowości świadczą o powtarzających się, rażących działaniach naruszających zasady gospodarności finansowej i organizacyjnej, a także nadużywaniu swojego stanowiska” .

„Mając na uwadze ustalenia zawarte w treści Protokołu z kontroli planowej problemowej (SF.1711.2.2017), w ocenie Burmistrza Pani Magdalena Armata naruszyła przepisy prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem oraz odstąpiła od realizacji umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności Ośrodka Kultury w Brzeszczach oraz programu działania Ośrodka Kultury w Brzeszczach z dnia 28 listopada 2014 roku”.

Jak udało nam się ustalić, kontrolę w Ośrodku Kultury w Brzeszczach od 2017 roku prowadzi również Państwowa Inspekcja Pracy.

Odwołanie dyrektor Armaty jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

35 KOMENTARZE

 1. Hey, everybody!

  I’ve discovered very useful page last week.
  It’s incredible because I watch sports on TV completely free!

  Really big number of sports stations and archive of TOP events!

  look at that… right there tnt Live Sport

  fantastic! Because it makes me happy

  ============

 2. Teraz dopiero jest do..bane.
  Popatrzmy np. na basen w Brzeszczach, którym zarządza Dom Kultury.
  Basen w Brzeszczach wygląda jak targowisko.Wokół basenu chodzi z osiem osób które zamiast pływać zarobkują prowadząc tzw. prywatna nauką pływania.Ratownicy grają na telefonach bo i tak nie widać czy ktoś się topi czy już się utopił.
  Jak chciałam popływać to jeszcze bezczelnie mówią że tor jest zajęty.Ja pytam,gdzie jest Kierownictwo basenu – jestem w trakcie pisania zawiadomienia do Prokuratury.
  Takiej patologi nie ma nigdzie w Polsce a wy czepiacie się pani Armatowej.

  11
  9
 3. Looking for the best app to watch free movies on your Android phone? Then your should check Showbox APK. This is the most famous app today that has a big library of tv shows and films. This app is also available for computer users. But your need to download it first to enjoy free shows Showbox app for pc

 4. Może wreszcie odżyje nasze Miasto, czekam na to już bardzo długo. Tylko nic, albo nic w kulturze , całkowity brak jedności naszych mieszkańców, bo gdzie i kiedy? Tylko ograniczenia. Mieszkaniec trzecie pokolenie.

  8
  1
 5. Oj niektórym pasowała ta pani, zwłaszcza takim bez mgr, niektórzy się boją i to bardzo, że przyjdzie fachowiec co w kaszę dmuchać sobie nie da

  5
  2
 6. Jan, jajcarz z ciebie kultura tu zdechła już dawno. Popatrz ma rozklad jazdy OK w Pszczynie,Oświęcimiu czy Andrychowie (Uppps).

  3
  1
 7. Mam nadzieję że teraz Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie bezpłatny,tak jak w innych miejscowościach.Czas na dobre zmiany i większą dostępność mieszkańców do kultury!!!!!!!!!!

  2
  1
 8. teraz czas na dyrektora zespołu nr4 czas pozbyć się idiotki ze stanowiska niech dzieci przestaną cierpieć przez panią z kompleksami

 9. Pierwsza rozsądna decyzja Włodarzy. Trzeba było czekać aż 4 lata ??? Nie widzieliście co dzieje się z Naszą Kulturą >?????

  • Przecież od 4 lat było wiadomo co się dzieje, ale p.burmistrz nie było po drodze zwolnić koleżankę. Przyszedł czas bo wybory idą

   • 100% się zgadzam…wielu ludzi o tym mówiło, że to niekompetentna osoba i bez doświadczenia zawodowego ..ale cóż znajomości miała i stołek dostała jak zresztą inni zatrudnieni przez Panią Burmistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.