W środę, 28 marca br. zarządzeniem nr 57/2018 Burmistrz Brzeszcz Cecylia Ślusarczyk odwołała ze stanowiska dyrektora Ośrodka Kultury w Brzeszczach Panią Magdalenę Armatę. Powodem decyzji o odwołaniu dyrektor Armaty były  rażące nieprawidłowości naruszające zasady gospodarności finansowej i organizacyjnej, a także nadużywanie zajmowanego stanowiska.

Magdalena Armata funkcję  dyrektora Ośrodka Kultury w Brzeszczach pełniła od 28 listopada 2014 roku. Jak udało nam się ustalić, pracownikom Ośrodka Kultury od samego początku było „nie po drodze” z Panią dyrektor.

Od 2014 roku do chwili obecnej konflikt dyrekcji z pracownikami narastał. Ze strony pracowników pojawiły się zarzuty o mobbing i niegospodarność.  Kilku pracowników ze względu na atmosferę panującą w Ośrodku Kultury trafiło na zwolnienia lekarskie.

Od 11 grudnia do 20 grudnia 2017 roku w OK Brzeszcze była przeprowadzana kontrola planowa-problemowa, która swoim zakresem obejmowała plan finansowy Ośrodka Kultury na 2017 rok. W wyniku kontroli stwierdzono szereg nieprawidłowości.

Jak czytamy w Uzasadnieniu do Zarządzenia Burmistrza nr 57/2018: „Wskazane w treści Protokołu nieprawidłowości świadczą o powtarzających się, rażących działaniach naruszających zasady gospodarności finansowej i organizacyjnej, a także nadużywaniu swojego stanowiska” .

„Mając na uwadze ustalenia zawarte w treści Protokołu z kontroli planowej problemowej (SF.1711.2.2017), w ocenie Burmistrza Pani Magdalena Armata naruszyła przepisy prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem oraz odstąpiła od realizacji umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności Ośrodka Kultury w Brzeszczach oraz programu działania Ośrodka Kultury w Brzeszczach z dnia 28 listopada 2014 roku”.

Jak udało nam się ustalić, kontrolę w Ośrodku Kultury w Brzeszczach od 2017 roku prowadzi również Państwowa Inspekcja Pracy.

Odwołanie dyrektor Armaty jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

25 KOMENTARZE

 1. Może wreszcie odżyje nasze Miasto, czekam na to już bardzo długo. Tylko nic, albo nic w kulturze , całkowity brak jedności naszych mieszkańców, bo gdzie i kiedy? Tylko ograniczenia. Mieszkaniec trzecie pokolenie.

 2. Oj niektórym pasowała ta pani, zwłaszcza takim bez mgr, niektórzy się boją i to bardzo, że przyjdzie fachowiec co w kaszę dmuchać sobie nie da

 3. Jan, jajcarz z ciebie kultura tu zdechła już dawno. Popatrz ma rozklad jazdy OK w Pszczynie,Oświęcimiu czy Andrychowie (Uppps).

   • Skoro tak precyzyjni mamy być, to trzeba zauważyć, że od września 2017 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 to szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi oraz przedszkole “Pod Kasztanami” 😉

 4. Mam nadzieję że teraz Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie bezpłatny,tak jak w innych miejscowościach.Czas na dobre zmiany i większą dostępność mieszkańców do kultury!!!!!!!!!!

 5. teraz czas na dyrektora zespołu nr4 czas pozbyć się idiotki ze stanowiska niech dzieci przestaną cierpieć przez panią z kompleksami

 6. Pierwsza rozsądna decyzja Włodarzy. Trzeba było czekać aż 4 lata ??? Nie widzieliście co dzieje się z Naszą Kulturą >?????

  • Przecież od 4 lat było wiadomo co się dzieje, ale p.burmistrz nie było po drodze zwolnić koleżankę. Przyszedł czas bo wybory idą

   • 100% się zgadzam…wielu ludzi o tym mówiło, że to niekompetentna osoba i bez doświadczenia zawodowego ..ale cóż znajomości miała i stołek dostała jak zresztą inni zatrudnieni przez Panią Burmistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.