Dzięki dodatkowym 100 mln zł na realizację rządowego programu dopłat do wymiany pieców każda gmina, która zawrze porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska, otrzyma wsparcie na prowadzenie punktu obsługi mieszkańców. Jest jednak warunek – samorządy muszą zgłosić pisemnie chęć zawarcia porozumienia o współpracy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska do końca lutego.
Ponad 100 gmin z Małopolski – czyli więcej niż połowa – zgłosiło już chęć zawarcia
porozumienia o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Jej efektem
będzie dofinansowanie do prowadzenia punktu obsługi mieszkańców, w którym
uzyskają oni pełną pomoc przy złożeniu wniosku w programie Czyste Powietrze.
Czasu jest niewiele, ale naprawdę warto się pospieszyć. Program Czyste Powietrze jest największym obecnie narzędziem dotacyjnym do działań antysmogowych. Dopłatę można uzyskać nie tylko na wymianę starego pieca, ale również na audyt energetyczny czy termomodernizację domu. Wysokość dotacji to maksymalnie 37 tys. zł, a z programu Mój Prąd można otrzymać dodatkowe 5 tys.
Trzeba pamiętać, że według uchwały antysmogowej dla Małopolski, do końca roku 2022 należy wymienić wszystkie piece pozaklasowe, a do końca roku 2026 – te o 3. lub 4. klasie emisyjności
Więcej o dodatkowych funduszach Tutaj
(źr., fot. malopolska.pl)
Zadziwia mnie jaki przeskok i cud gospodarczy w tej gminie nastąpił , jeszcze niedawno mieszkali z rodzicami potem zadłużyli się na pół miliona na 30 lat wybudowali domy od podstaw z pompami ciepła ogrzewaniem podłogowym kotłami gazowymi i będą rozkazywać innym że jak nie stać na docieplenie starego domu i zmiany ogrzewania żeby na bloki szli mieszkać, powiem tyle Chu* wam w Doope gdy innym rodzice pomagali bo stary ryl matka tez na kopalni pracowała to ja na hałdzie węgiel zbierałem przez lato żebym miał ciepło w domu.
W Punkt- za dziecka na Starej kolonii wychodek na półpiętrze i komórka -ale na węgiel – a teraz Wielcy Państwo Ekolodzy i Intelektualiści. Paszoł!!!
No, lepiej iść i dalej siedzieć w swojej lepiance jak tysiąc lat temu. Kto chce żyć dalej w ciemnocie to proszę bardzo
a dyć !
“Trzeba pamiętać, że według uchwały antysmogowej dla Małopolski, do końca roku 2022 należy wymienić wszystkie piece pozaklasowe, …”
Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Piece, nawet bezklasowe które mają sprawność cieplną od 80% nie muszą być jeszcze wymieniane. Proszę się douczyć (czytać ze zrozumieniem i później pisać ze zrozumieniem) albo nie pisać w ogóle. Na tabliczce/naklejce znamionowej pieca jest ta informacja zazwyczaj podawana choć nie u każdego producenta.
http://www.brzeszcze.pl/eko-brzeszcze
a czego Ty się spodziewasz, jak te matoły nawet nie mają pojęcia o czym pisały te ustawy, projekty… LOGIKI zero u nich!!! Rzucą jakimś ekoprojektem ludziom i będą głupków z nas robić. Unia to mafia, “polski’ rząd też jest sprzedajną mafią… Albo Tusk spelnia swoje marzenie że Polska to zielona wyspa. Koń by się uśmiał i takiego wała europejskie urzędasy!
30 tyś na jedną gminę- wtf ???
na prowadzenie tego punktu informacyjnego.