12 kwietnia podpisano umowę dofinansowania projektu, dzięki której Gmina Brzeszcze otrzyma ponad 1,67 miliona złotych na realizację zadania: „Brzeszcze na rowerze – wytyczenie, oznakowanie oraz wypromowanie trasy rowerowej na terenie Gminy Brzeszcze”. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

„Przedmiotem projektu jest wytyczenie, oznakowanie i wypromowanie sieci tras rowerowych w Gminie Brzeszcze. Trasy składać się będą z dwóch łączących się odcinków, oznaczonych roboczo B1 oraz B2, o łącznej długość prawie 14 kilometrów! Wytyczone trasy będą komplementarne w stosunku do prowadzącej przez teren Gminy Wiślanej Trasy Rowerowej” – podaje Urząd Gminy.

W ramach projektu zaplanowano realizację zadań związanych z modernizacją dróg, oznakowaniem trasy, utworzeniem Miejsca Odpoczynku Rowerzystów, a także promocją trasy, poprzez opracowanie i wydanie map w wersji papierowej oraz elektronicznej – interaktywnej.

„W chwili obecnej opracowywana jest szczegółowa dokumentacja wykonawcza. Roboty budowlane ruszą za kilka miesięcy. Przewidywany termin zakończenia projektu to połowa 2019 roku” – czytamy na stronie magistratu.

W ramach realizacji projektu uzyskane zostaną poniższe produkty oraz rezultaty:
– długość utworzonych szlaków turystycznych – 13,9 km
– wzrost oczekiwanej liczby odwiedzin w objętych wsparciem miejscach należących do dziedzictwa kulturowego i naturalnego oraz stanowiących atrakcje turystyczne – 2540 odwiedziny/rok.

(źr. brzeszcze.pl , fot. znajKraj.pl)

7 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiem ludzi, którym nigdy nie dogodzisz. Ja się cieszę, że w Brzeszczach zaczyna ruszać rozbudowa trasy rowerowej. Nawet jak gmina ” podpudruje” trasy rowerowe to nam mieszkańcom będzie się lepiej po nich jeździć. Ja uważam, że to najlepsza ekipa rządząca gminą do tej pory. I tego zdania nawet pod wpływem opinii “Jery” nie zmienię.

  • “Przedmiotem projektu jest wytyczenie, OZNAKOWANIE i wypromowanie sieci tras rowerowych w Gminie Brzeszcze. Trasy składać się będą z dwóch łączących się odcinków, oznaczonych roboczo B1 oraz B2, o łącznej długość prawie 14 kilometrów! Wytyczone trasy będą komplementarne w stosunku do prowadzącej przez teren Gminy Wiślanej Trasy Rowerowej”
   Co można dodać do starej trasy rowerowej?
   Napalony Jery ma rację bo gmina tylko “podpudruje” tą droge co już istnienie, zabuduje kilka ławek i oznaczy “Gminna Trasa Rowerowa”, Nikt asfaltu nowego na Nazieleńcach kładł nie będzie bo to za mała kwota na takie inwestycję. Ktoś musi na tym zarobić i po to to jest robione.

   • Dodać do starej trasy można nowe odcinki- końcu jest mowa o wytyczeniu trasy rowerowej. Tutaj tego nie napisali, ale na stronie urzędu jest mapka i pokazane którędy będą nowe odcinki przebiegać. A co znaczy “podpudrować”? Wyremontują kilka kilometrów i już – na plus zdecydowanie!

 2. Czyli bedziecie oznakowywac ścieżkę, ktora jest juz oznaczona? Kolejne miliony wywalone w błoto. Powtarzanie tego co robi urzad Marszalka Malopolski od kilku lat. Czyli wytyczaniem WTR, ktora na odcinku Jawiszowice – Skawina jest juz UKONCZONA!!!! Porażka. Ten urzad to porażka. Jesteście najgorszą ekipą rządząca gmina Brzeszcze w historii. Zalatwcie kase na budowę nowego przedszkola, a późnej wybudujcie go tam gdzie juz jest przedszkole i pochwalcie sie tym w internetach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.