W połowie kwietnia oficjalnie zatwierdzono listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. W całym województwie małopolskim dofinansowania opiewają na blisko 100 milionów złotych, z czego Gmina Brzeszcze na przebudowę ul. Nawsie w Jawiszowicach otrzyma ponad 2,5 miliona złotych. 

Przebudowa drogi planowana jest do realizacji w latach 2020 – 2021. Całkowity szacunkowy koszt realizacji zadania wynosi 5,042 miliona złotych, w tym dofinansowanie z FDS to 2,51 miliona złotych.

“Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80% kosztów realizacji zadania” – podaje strona Urzędu Gminy.

(źr. brzeszcze.pl, fot. freepic.com)

4 KOMENTARZE

  1. Mieszkańcy Nawsia się ucieszyli że będzie w końcu po tylu latach asfalt. Niestety już niektórzy radni chcą zabrać kasę z dofinansowania na inne ulice. Tak że ulicy NIE BĘDZIE. Mam tylko nadzieję, że panowie radni pokażą się na następnym zebraniu wiejskim. Będzie na pewno ciekawie. A z tego co wiem z Nawsia wybiera się duża mocno niepokorna grupa 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.