Od 25 sierpnia br. małopolskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o pożyczkę turystyczną ze środków powierzonych Małopolskiemu Funduszowi Rozwoju Sp. z o.o. w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Będzie to rodzaj wsparcia dla firm, które na skutek COVID-19 odniosły spadek obrotów o co najmniej 75% i tym samym znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki niskooprocentowanej pożyczce będą mogły szybciej odbudować swoją pozycję na rynku.

Dziś marszałek Witold Kozłowski symbolicznie przekazał na ręce członków zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości umowę dotyczącą pośrednictwa finansowego w udzielaniu „Pożyczki Turystycznej dla MŚP – Małopolska Tarcza Antykryzysowa”. Przekazana umowa została zawarta pod koniec lipca pomiędzy Małopolskim Funduszem Rozwoju a Polską Fundacją Przedsiębiorczości.

Pożyczka turystyczna to kolejny produkt finansowy uruchomiony przez Małopolski Fundusz Rozwoju, na który wartość udostępnionych przez Fundusz środków wyniosła 28 mln zł. To realne wsparcie dla przedsiębiorców z naszego regionu, którzy na skutek COVID-19 zostali mocno poturbowani finansowo. Chcemy, by jak najszybciej mogli powrócić do stanu sprzed pandemii i na nowo rozwijać skrzydła w biznesie, a co za tym idzie tworzyć nowe miejsca pracy dla Małopolan

Od dziś, tj. 25 sierpnia zostaje uruchomiony nabór wniosków pożyczkowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Wnioski mogą składać firmy, które posiadają siedzibę lub oddział zarejestrowany na terenie województwa małopolskiego. Konieczne jest, by działały na rynku dłużej niż 24 m-ce i na dzień 31.12.2019r. nie znajdowały się w trudnej sytuacji, natomiast dziś, w wyniku wystąpienia COVID-19, doświadczają znacznych problemów, lub są zagrożeni skutkami pandemii. Warunkiem wnioskowania o pożyczkę jest aktualna ciężka sytuacja firm lub spadek obrotów gospodarczych o co najmniej 75% w okresie 12.2020-02.2021 w stosunku do okresu 12.2019-02.2020.

(źr., fot. Małopolska.pl)

6 KOMENTARZE

 1. Do setki może nie, ale niewiele mniej, szczególnie jak Małopolska nie dostanie obiecanych 11 mld złotych z powodu idiotycznego głosowania radnych Sejmiku. To głosowanie nalezy zapamietać!

  11
  5
  • Lubię wiedzieć prawdę i czytam takie ustawy w oryginale. Kiedy wpisuje hasło do Googla wyskakuje na początku kłamliwy artykuł GW i jego przydupników: OKO Press. To tyle -resztę google blokuje. Takie mamy wolne media w Europie obecnie. Takie media młodzi chcecie i takiej wolności mediów bronicie ?????

   14
   2
 2. Spokojnie spokojnie , PiSowskie sukinsyny sobie to odbiją w Nowym Ładzie czy przez podniesienie składki zdrowotnej czy Emerytalnej , to tak samo jak dawali dotacje na wymiane pi3ca na gazowy czy pompe ciepła to gaz na poczatku roku 10% teraz 12% prad szacuje się 30% nawet tepy PiSowski wyborco jesli myslisz ze Ciebie to nie dotyczy bo masz solary niby od Państwa to sie mylisz bo towary i uslugi znowu pojda do gory , niektore szynki juz stoją po 50 zl za kg ciekawi mnie czy dobija do setki.

  13
  21

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.