Zapoznanie uczniów z pojęciami związanymi z ekologią, ukazanie potrzeby kształtowania postaw proekologicznych oraz uświadomienie zagrożeń związanych z degradacją środowiska –  takie tematy podjęto podczas ostatniej sesji Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze. EKO-sesja odbyła się 20 lutego, a do udziału w posiedzeniu  zaproszono Naczelnik Wydziału Środowiska Urzędu Gminy w Brzeszczach – Sebastiana Siwca. Gościem honorowym obrad Parlamentu był Burmistrz Radosław Szot.

“W pierwszej części posiedzenia członkowie Parlamentu wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których w grupach przygotowywali wystąpienia tematyczne “Ekologia w domu”, “Odnawialne źródła energii”, “Świadome zakupy” oraz “Skutki zanieczyszczenia środowiska”. Zgromadzeni zgodnie doszli do wniosków, że nadmierna konsumpcja wraz z brakiem recyklingu przyczynia się znacząco do zaśmiecania i zanieczyszczenia planety. W drugiej części posiedzenia miały miejsce zajęcia praktyczne – segregacja śmieci. Młodzi ludzie sami mogli ugruntować zdobytą wiedzę na temat prawidłowej segregacji odpadów, podstawowych zasad recyclingu, hierarchii postępowania z odpadami oraz rozkładu śmieci w czasie.  Posiedzenie Parlamentu zakończyło się prezentacją wybranych aplikacji ekolgicznych” – czytamy w relacji zamieszczonej na stronie brzeszczańskiego Urzędu Gminy.
Podczas spotkania członkowie Parlamentu skorzystali z obecności Naczelnika Wydziału Środowiska Urzędu Gminy w Brzeszczach i zadawali pytania dotyczące m.in. segregacji śmieci, jakości wody w Gminie Brzeszcze.
Dowiedzieli się także o działaniach prowadzonych przez Urząd Gminy w zakresie ochrony poietrza – dotacjach do wymiany starych pieców, inwentaryzacji źródeł ogrzewania. Ponadto otrzymali materiały informacyjne – ulotki i foldery.
(źr., fot. brzeszcze.pl)

3 KOMENTARZE

 1. Podobno Greta Thunberg też była zaproszona, ale jak przejezdzała przez Osiedle Wisła to straciła przytomność i zawróciła, bo Brzeszczańska elita, akurat paliła śmieci i muł bo to było juz po zmroku. Hał DER JU !!!!!! Hał Hał, miał !!!!

  6
  1
 2. Witam. Likwidacja “kopciuchów” w tych słynnych Brzeszczach. Toż to Wielki Grzech. Wbrew interesom” Perły w koronie polskiego górnictwa”, kopalni BRZESZCZE.BRAWO DZIECIAKI MOŻE BĘDZIECIE MĄDRZEJSZE OD SWYCH RODZICÓW I DZIADKÓW. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  4
  3
 3. Najgorzej by bylo jakby gmina nie byla w zadnym projekcie na wymiane kopciuchów! A takto masowo gmina dopłaca i wymienia piece kazdemu kto tylko chce. Żyć sie chce panie burmistrzu i panie naczelniku!

  4
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.