Zgodnie z zapisami Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego, przyjętego uchwałą nr XXV/373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r., Gmina Brzeszcze przystąpiła do opracowania analizy skali zjawiska ubóstwa energetycznego. W efekcie przeprowadzonej analizy powstanie baza danych osób dotkniętych ubóstwem energetycznym oraz możliwe będzie oszacowanie niezbędnych środków na walkę z tym zjawiskiem.

Gospodarstwo domowe można uznać za ubogie energetycznie, jeżeli ma trudności w zaspokojeniu swoich potrzeb energetycznych (ogrzewanie, ciepła woda użytkowa, elektryczność) z powodu niskiego dochodu lub charakterystyki budynku lub mieszkania.

Według opracowania Instytutu Badań Strukturalnych trzy główne czynniki wpływające na ubóstwo energetyczne to:

 • niskie dochody gospodarstw domowych;
 • niska efektywność energetyczna zamieszkiwanych budynków i posiadanych urządzeń;
 • nieefektywne korzystanie z energii i urządzeń przez gospodarstwa domowe.

Mając na uwadze powyższe prosimy, aby osoby, które uważają, że są dotknięte zjawiskiem ubóstwa energetycznego wypełniły przygotowaną w tym celu ankietę oraz dostarczyły ją do Urzędu Gminy w Brzeszczach w terminie do 15 czerwca 2022 roku.

Złożenie ankiety pozwoli na oszacowanie wielkości zjawiska ubóstwa energetycznego na terenie naszej gminy oraz wskazanie potencjalnych kosztów działań związanych z wyeliminowaniem powyższego zjawiska.

Sposób przeprowadzenia analizy ubóstwa energetycznego na terenie Gminy Brzeszcze jest zgodny z metodologią przyjętą przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego –Tutaj

Ankietę w wersji elektronicznej można pobrać ze strony internetowej – Tutaj, a w wersji papierowej otrzymać na dzienniku podawczym Urzędu Gminy w Brzeszczach (ul. Kościelna 4), który jest czynny w następujacych godzinach:

 • poniedziałek, środa, czwartek 7:00 – 15:00
 • wtorek 7:00 – 17:00
 • piątek 7:00-13:00.

analiza-ubostwa-energetycznego-ankieta-dla-mieszkancow-odt_11354_3824 analiza-ubostwa-energetycznego-ankieta-dla-mieszkancow-plik-pdf_11354_3823

 

 

3 KOMENTARZE

 1. Wypełniać i oddawać do UG. Bo wszyscy tylko psioczą, że ich nie stać, trudno kupić groszek itp. A jak przyjdzie wypełnić ankietę to dopiero widać co to jest ubóstwo energetyczne. Ze zdziwieniem niektórzy zauważają, że 3 auta na posesji, altana wypasiona, basen z systemem filtrów, temperatura w zimie – 24 stopnie, netfliksy i inne abonamenty itp. to jest to co muszą mieć. A tu państwo każe mi nie truć sąsiadów – no jak, za co? Jak tu żyć.

 2. Tak jak kończy się rządzenie Europą za pomocą dekretów i dyrektyw zielonych i czerwonych unijnych lobbystòw z Niemiec i Rosji. To dopiero początek końca. Efektem będzie gwarantowany dochòd minimalny i brak własności który jest już testowany w Polsce i za granicą. Spełni się marzenie ekologów i marksistów, zielona Europa bez przemysłu i ubezwłasnowolnienie społeczeństwa. Gdyby ktoś oskarżał mnie o teorie spiskowe, polecam na YT wypowiedzi Klausa Schwaba z forum w Davos.

  9
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj