W związku z ostatnimi nawałnicami, które przeszły także przez teren naszej parafii i wyrządziły wiele szkód, zwracam się do Was z gorącą prośbą o pomoc dla poszkodowanych. Za tydzień po Mszach świętych każdy, kto będzie chciał, będzie mógł wspomóc poszkodowanych ofiarą do puszek. Liczy się każda pomoc. Pamiętajmy przede wszystkim w modlitwie za tych, którzy, czy to w naszej parafii, czy w okolicy, utracili częściowo bądź nawet w całości dobytek swojego życia.

Nie jest tajemnicą, że w naszej parafii nawałnice dotknęły przede wszystkim państwa Korczyków z Dużych Dołów. Państwo Korczykowie prosili mnie, żebym podziękował wszystkim za już okazaną im pomoc, szczególnie w pierwszych godzinach i dniach po przejściu trąby powietrznej. Wyrażają wdzięczność wszystkim strażakom, służbom oraz osobom, które przyszły im z pomocą.

Proszę Was, jeśli wiecie, że jeszcze ktoś ucierpiał lub poniósł szkody w czasie tych ostatnich nawałnic, zgłoście to do mnie lub do kogoś z Grupy Charytatywnej w naszej parafii. Chcemy jako wspólnota nie zostawić nikogo w potrzebie. Często osoby poszkodowane są skromne i pokorne, dlatego same się nie zgłoszą. Proszę, rozglądnijmy się wokół, czy ktoś nie potrzebuje naszego wsparcia.

Jeśli chodzi o kościelne zabudowania, to szkody są niewielkie w porównaniu do innych. Przez dwa dni nie mieliśmy prądu na plebanii i w salkach. Dziękuję naszym panom elektrykom za wysiłki, by przywrócić zasilanie. Na starym cmentarzu zwaliło się drzewo, a mamy również problem z zalewaniem dwóch niżej położonych kapliczek podczas dużych opadów. Musimy jak najszybciej zabezpieczyć i przekierować wodę.

Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy dysponują chwilą czasu, aby zgłosili się do mnie lub do pana kościelnego Zdzisława, który koordynuje pracami. Ostatnie miesiące przesunęły nasze prace i plany, o których wspominałem na początku roku. Nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich działań jednocześnie, nie tylko ze względów materialnych, ale też z braku rąk do pracy. Awarie, zniszczenia czy warunki pogodowe wymuszają pewne prace jako priorytetowe.

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc i wsparcie.

Z wyrazami wdzięczności,

Ksiądz Proboszcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj