Bartosz Słatyński, były frontman Avalanche i Penny Lane, prezentuje nowe piosenki. Tym razem jest to singiel zawierający dwa premierowe utwory. Pierwszym z nich jest Powrót z gwiazd. Coś dla siebie znajdą w nim na pewno fani Davida Bowiego, bowiem inspiracją do jego napisania stała się bowiem historia Majora Toma z jego kultowej piosenki Space Oddity.

“Obok oczywistego nawiązania do piosenki Davida Bowiego, pojawia się moje własne, symboliczne poczucie powrotu z chmur czy gwiazd. Zawsze byłem bujającym w obłokach chłopakiem, a teraz przekraczając czterdziestkę, przewartościowałem swoje życie. I w tym nowym, uporządkowanym świecie odnajduję się naprawdę, tu i teraz” – mówi Bartosz Słatyński na temat Powrotu z gwiazd.

Druga piosenka, zatytułowana Ona dobrze wie, opowiada o lęku przed nieznanym, o chorobie i depresji. Tekst jest bardzo osobisty, ale w dzisiejszych czasach każdy doszuka się w niej swoich własnych obaw, które jednak niosą nadzieję na dobre zakończenie.

“Muzycznie, to wciąż gitarowy Bartosz z czasów Penny’ego i Avalanche. Jedynie technika idzie naprzód, dla mnie wciąż ważne są emocje objawiające się w ‘płaczących’, oldschoolowych gitarach i lirycznych tekstach” – dodaje Bartosz.

Piosenki to efekt współpracy z muzykami – Pawłem Basakiem, Adrianem „Afganem” Gąsiorem, Łukaszem Zającem i Robertem Zającem oraz tekściarzami Maciejem Płużkiem i Wojtkiem Gruszczyńskim.

Prace przebiegały pod okiem realizatora i producenta Michała Kuczery.

5 KOMENTARZE

  1. mam pytanie z innej beczki- o co chodzi z tym patrolem interwencyjnym co jezdzi po gminie. To taka sobie zastępczą straż miejska zalatwily włodarze miasta. I pewnie z budżetu gminy jest placone prywatnej firmie ochroniarskiej. Tym trzeba sie zainteresować. Przecież w referendum zlikwidowano jednych darmozjadów ze straży to teraz ci. Jeszce co mandaty zaczną wystawiać?

    10 7

    1
    9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj