Wybory do Parlamentu Europejskiego tuż, tuż. Kampania wchodzi w swój kluczowy etap, a kandydaci z dnia na dzień coraz usilniej zabiegają o głosy w swoich okręgach. Bannery, plakaty, ulotki to tylko jedne z elementów, mających przekonać potencjalnych wyborców do oddania głosu na mniej lub bardziej „znaną twarz”. Najważniejszym punktem kampanii są jednak otwarte spotkania z mieszkańcami, podczas których uczestnicy mają możliwość swobodnej rozmowy z politykiem; przekazania swoich obserwacji i problemów, zadania pytań, czy wreszcie wyrażenia swojej sympatii bądź – co także bywa cenne – krytyki.

Co ciekawe, startująca z naszego rejonu Beata Szydło – rodowita brzeszczanka, była burmistrz i niedawna Prezes Rady Ministrów, w obecnej kampanii wyborczej nie zaplanowała spotkania z krajanami ze swojej gminy.

Ciekawi także fakt utrudnionego kontaktu z terenowymi strukturami partii. Zarówno biura działające w Chrzanowie, Oświęcimiu i Brzeszczach, mimo kilku prób nie zdecydowały się odpowiedzieć na nasze pytania, dotyczące zaplanowanych wizyt kampanijnych Pani Szydło.

Choć lista spotkań i wyborczych inicjatyw byłej Pani Premier do najkrótszych nie należała, oficjalna wizyta w Brzeszczach niestety nie znalazła na niej miejsca… Rodzi się zatem podstawowe pytanie: jak byli, obecni, a pewnie i przyszli wyborcy powinni takie działanie odbierać?

Zbytnia pewność siebie? Polityczna buta? A może po prostu lekceważenie swojego lokalnego matecznika i kluczowych wyborców? Wybór odpowiedzi pozostawiamy otwarty.

Pani Beata Szydło od wielu lat reprezentuje nasz region czy to jako szeregowa posłanka, czy jako Premier, czy choćby ostatnio rządząc jako wicepremier. Nietrudno w tej sytuacji zaryzykować twierdzenie, iż wspólne zdjęcie podczas jubileuszu lokalnego klubu lub kilkuminutowe wystąpienie w trakcie obchodów rocznicy założenia OSP to dość niewielka wdzięczność za tak solidne poparcie w każdych kolejnych wyborach. Wieloletnia praca jako polityczny „wysłannik” sporej przecież grupy mieszkańców zobowiązuje.

Droga Pani Premier, takim działaniom mówimy stanowcze NIE. Mieszkańcy naszej Gminy czują się zlekceważeni i z pewnością wyrażą to, na kartach niedzielnego głosowania…

(fot. panoramakutna.pl)

 

Miejsce na Twoją reklamę: redakcja@infobrzeszcze.pl

 

43 KOMENTARZE

 1. Pisz i wypowiadaj się we własnym imieniu a nie skrywaj się za mieszkańcami Gminy. Uważam że jest tam gdzie powinna być w obecnej sytuacji.

  7
  8
 2. Szydło zawiesiła kampanie i jest tam gdzie istnieje zagrożenie powodziowe, który Inny kandydat to zbrobi,-Pierdoń ? Róża Von trabant wartrburg Hohenstolec ??? Towarzysz Cimoszewicz ??? Adrian Zandberg może ???

  18
  27
 3. Dla tych, co nie są na bieżąco. Pani Premier jest tam, gdzie władza powinna teraz być – w regione dotkniętym powodzią.
  A dla zapomnialskich to bez Pani Beaty nie byłoby już kopalni i tysięcy miejsc pracy (nie tylko na kopalni ale w całych Brzeszczach). Popatrzcie co się stało na Woli po Czeczocie…

  25
  34
  • I co tam niby robi?? worki z piaskiem układa? Po jej odwołaniu ze stanowiska stworzyli jej stanowisko nikomu nie potrzebne jako przewodnicząca Komitetu Społecznego gdzie przez cały ten okres siedziała nic nie robiła aby przetrwać do wyborów do europarlamentu.. Teraz się dieta w OJRO podoba. Kopalnie na siłę na chwile Tauron wziął aby gańby nie było, że w gminie premiera kopalnie zamykają. Pozorne chwilowe ruchy. Teraz jak się dostanie do Brukseli ….minie trochę czasu ..kopalnie zamkną ale już jej tu nie będzie.

   28
   17
  • Dla pisu tylko jakaś katastrofa jest ratunkiem. Sprytnie wyjechać na tereny zalane pod przykrywką “troski” i ryzyko palnięcia głupoty (tzw.strzał w kolano) przy trudnych pytaniach znikome.

   21
   10
 4. Witam. Beata Szydło nie zrobi spotkania, bo “tam” jest Panią Premier a tu “jest” “tylko” Beata. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  16
  9
 5. Głos oddany na PiS i resztę sitwy to głos zmarnowany. Ja będę głosować na Konfederację, zarówno w tych i jak i w bliżających się wyborach. Czas na zmiany mili państwo. Dość wyzysku i robienia z nas wszystkich idiotów.

  29
  32
  • Co da głos na Konfederacje? I tak nie mają szans w kolejnych wyborach…walka toczy się pomiędzy PO,a PiS NIESTETY. Ci, którzy głosowali w poprzednich wyborach na Konfederacje, Wiosnę […] powinni oddać swoje głody na partię, która ma szanse wygrać z tą pomyłką jaką jest PiS.
   A! I naprawdę nie mogę uwierzyć, że w naszej gminie jest przewaga PiSiorów…obudźcie się, ludzie!

 6. Autor tekstu powinien być nominowany do nagrody pierwszy włazid*p PO .N SLD PSL (KE).
  Żal czytać te wypociny, od wyborów samorządowych coś się podziało redaktorom i ich teksty przypominają lament Schetyny i jego kolesi. Szkoda, fajnie było ale widocznie nie wszyscy potrafią wytrzymać presję czasu i pogodzić się z tym, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.

  40
  33
  • Pepe a dla tow Cimoszewicza już zbieracie na auto ? Tylko uważajcie żeby pieniążki nie znikły jak ostatnio zbierał KOD….. dla represjonowanej Ofiary rezimu PISu z Oswięcimia.

   23
   17
 7. Mieszkańcy Brzeszcz czy macie jeszcze wątpliwości,ta osoba nigdy nie powinna być w polityce ,szkodzi polskiej racji stanu,nie pozwólcie sprowadzić się do bezmyślnego mięsa wyborczego,

  51
  26
   • Śmieć peowski jest takim samym śmieciem jak pisowski. Wszyscy jesteśmy dymani przez ten twór, przez tego antypolskiego śmiecia, potwora z Magdalenki.

    7
    4
  • Sierpuchy bezrozumne nigdy nie zrozumieją tego kto “załatwił”, że kopalnia Brzeszcze jeszcze fedruje.
   Gdyby nie chwilówki z tych 190 członków zostało by 3. Wice przewodniczący co jest samozwańczy przewodniczący, jego zastępca kalifaktor z G1 oraz wąski kolarz, bulterier fejsbukowy co jeździ po wsi i pali gumę peżotem.

   22
   9
   • Ty łysy, rudy cynbale. Chciałem Ci tylko jedno powiedzieć, że nawet nie potrafisz być anonimowy i jesteś ciotą bojaca się przedstawić. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie ukrywam się. A ta cała solidarność i ty łysy idioto to jakaś porażka. A tak na marginesie to ty emeryt jesteś, więc co peni..e jeszcze robisz na terenie zakładu pracy? Czyżby znów jakąś pod firmą miała powstać i znów solidarność będzie okradła górników i znów twój szeryf dostanie jakąś posadę. Jeszcze raz powtórzę ty kretynie ty łysy popaprancu.

    7
    6
    • To jest jakość sierpuchów. Wąski popisałeś się. A powiedz, byłeś w ostatnich dniach na komendzie w Brzeszczach?
     Twój szeryf dostał posadę w tartaku bo się na foszta nadaje, a ty na podbitke.

     4
     3
     • Kiedyś był taki symbol sierp i młot. Dzisiaj jest Sierpuch jak związek zawodowy i młot – jako wąski młot.

      3
      1
    • “Ja w przeciwieństwie do ciebie nie ukrywam się. ” 😀😀😀 jesteś bogiem uswiadom to sobie 😂😂😂 rozumiem ze w dowodzie masz napisane pogromca lysych oszustów

     1
     1
 8. nie dokonca zlekcewazyła przeciesz ta morda oborowej wisi na kazdym płocie ,lepiej niech sie w brzeszczach niepokazuje juz raz była burmistrzem i dodzisiaj trzeba poniej sprzatac ,pis to gówno smierdzace tylko debil i uposledzony głosuje na pis

  32
  27
  • O “wykształciuch” z PO albo i Wiosny się odezwał. No nie powiem POziom komentarza POwala jak program POlityczny całej Koalicji Europejskiej. ZERO wiedzy, ZERO kompetencji, ZERO merytoryki, ZERO argumentów – tylko bluzgi i inwektywy. Ot i obraz elektoratu KE

   16
   13
 9. Nie rozumię tego . No i co z tego że nie przyjechała a niby dlaczego miała by przyjeżdżać. Każdy idzie na wybory i głosuje jak uważa. Ten tekst to typowy atak na PIS.

  29
  41

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.