Harcerze z Hufca ZHP Oświęcim im. hm. Edmunda Wilkosza odwiedzili dziś Starostwo Powiatowe. Ze starostą Andrzejem Skrzypińskim podzielili się Betlejemskim Światłem Pokoju.

„Światło Nadziei” – to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju. I z takim przesłaniem dotarli do starostwa harcerze: komendant hufca Wojciech Kubica oraz Martyna Boba, Karolina Kajdas i Kacper Hatłas.

Starosta Andrzejem Skrzypiński podziękował druhom za ten piękny dar. Życzył harcerzom spokojnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia oraz udanego nowego, 2022 roku.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w austriackim Linzu. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów.

Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie na Słowacji i w Polsce. Nasz kraj jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.