Przez cały miniony rok (i jeszcze dodatkowo kawałek 2019 i kawałek 2021) przedszkolaki z naszej gminy zaczytywały kartoniki z Kicią Kocią – za każdą przeczytaną książkę otrzymywały naklejki. Rekordziści przeczytali ponad 200 książek każdy! A ogółem wszystkie przedszkolaki we wszystkich naszych bibliotekach przeczytały w sumie 5 984 książek!

“Dzieci z naszej gminy baaaaardzo lubią czytać, co udowadniamy od 2013 roku, kiedy po raz pierwszy ruszyli „Super Czytacze” ” – chwalą się brzeszczańscy bibliotekarze.

“Jak co roku chcieliśmy zorganizować na sali widowiskowej wielkie podsumowanie z Kicią Kocią w roli głównej, niestety pandemia pokrzyżowała nam plany. Mamy nadzieję, że gdy sytuacja się poprawi, spotkamy się na żywo ze wszystkimi Super Czytaczami, ich Rodzicami oraz… z Kicią Kocią” – relacjonuje Bilioteka Główna.

Póki co, młodzi czytelnicy nagrodzeni zostali książeczkami, magnesikami z naszą bohaterką Kicią oraz słodkim małym co nieco.

(źr., fot. ok.brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.