Ośrodek Kultury w Brzeszczach informuje, że od 6 maja, zgodnie z zaleceniami kolejnego etapu “odmrożeń” gospodarki i jednostek samorządowych nastąpi wznowienie pracy Biblioteki Publicznej wraz z jej filiami.

Procedura wznowienia pracy biblioteki, przyjmowania książek oraz poddawania ich kwarantannie w Bibliotekach Publicznych Ośrodka Kultury w Brzeszczach:
1. Częściowemu wznowieniu pracy podlegają: Biblioteka Główna w budynku Ośrodka Kultury w Brzeszczach (ul. Narutowicza 1), Biblioteka Publiczna Ośrodka Kultury w Brzeszczach – Filia Brzeszcze Willa (ul. Ofiar Oświęcimia 35, Brzeszcze) oraz Biblioteka Publiczna Ośrodka Kultury w Brzeszczach – Filia Zasole (ul. Kostka Jagiełły 6, Zasole).
2. Z dniem otwarcia biblioteki pracują wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek. Nie są organizowane spotkania, imprezy, warsztaty. Nie ma możliwości korzystania na miejscu z czytelni, czytelni internetowej, usług ksero, druku, skanowania.
3. Proces przyjmowania i wypożyczania książek odbywa się następująco:
 • W Bibliotece Głównej mogą przebywać jednocześnie 2 osoby w maseczce lub innym zabezpieczeniu, w filii Brzeszcze Willa – 3 osoby, w filii Zasole – 1 osoba (oprócz bibliotekarzy).
  Pozostałe osoby powinny poczekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie. Wszelkie informacje dotyczące ilości osób, które mogą przebywać w danej bibliotece będą również dostępne przy wejściu do bibliotek.– Po wejściu do biblioteki czytelnik we wskazanym miejscu odkłada zwracane książki, bibliotekarz odpisuje je z konta i przepisuje na konto „kwarantanna”, aby nie były widoczne w katalogu online.
 • W każdej placówce należy wyznaczyć i odpowiednio przygotować miejsce na przechowywanie zwracanych zbiorów. Miejsce powinno być zabezpieczone i odpowiednio oznaczone. Kwarantanna każdej książki trwa 10 dni.
 • Książki zarezerwowane, po przejściu kwarantanny będą dostępne dla czytelników, którzy zostaną poinformowani o ich dostępności. Czas na odbiór wynosi 4 dni, po tym okresie rezerwacja przechodzi na kolejnego oczekującego.
 • Czytelnik po zwróceniu wypożyczonych książek dezynfekuje ręce dostępnym w bibliotece środkiem dezynfekującym i może wybrać książki do wypożyczenia. Prosimy o sprawne wypożyczanie.
 • Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice.
 • Po każdym przyjęciu książek powinien być zdezynfekowany blat. Nie wolno dezynfekować zwracanych publikacji preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu.

4. Po zakończeniu wypożyczeń należy dokonać dezynfekcji całości pomieszczeń, sprzętu i używanych przedmiotów.

5. Raz na dwie godziny biblioteka zostanie zamknięta na 10 min w celu dezynfekcji całego pomieszczenia. Informacja o tym zostanie wywieszona przy wejściu.

 

Biblioteki pracować będą zgodnie z następującym hamonogramem:

 • Biblioteka Główna (budynek Ośrodka Kultury, ul. Narutowicza 1):
  Poniedziałek 10.00-15.00
  Wtorek-piątek 10.00-18.00
 • Filia Brzeszcze-Willa (ul. Ofiar Oświęcimia 39, Brzeszcze):
  Poniedziałek, wtorek, środa, piątek 11.00-19.00
  Czwartek 11.00-18.00
 • Filia Zasole (ul. Kostka Jagiełły 6, Zasole):
  Poniedziałek 12.00-14.00
  Wtorek, środa, piątek 13.00-19.00

2 KOMENTARZE

 1. Biblioteka Narodowa rekomenduje, by okres kwarantanny książek trwał 3 dni. Nie wiem zatem po co u nas wprowadzać tak długi okres “wypoczynku” oddanej książki…

  1
  1
  • Rekomendacja Biblioteki Narodowej pojawiła się trochę późno, jak już machina papierologii ruszyła (otwarcie biblioteki musiało być zatwierdzone przez sanepid itd.). Ale to jest typowe dla polskiego rządu – najpierw ogłosić, że można otwierać a rozporządzenie w tej sprawie opublikować kilka dni później :))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.