W dniu 30 lipca 2019 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 42 – letnią mieszkankę Brzeszcz podejrzaną o ugodzenie nożem swojego 16 – letniego syna. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa i trafiła do Aresztu Śledczego. Biegli psychiatrzy stwierdzą, czy w chwili popełnienia przestępstwa była poczytalna.

“We wtorek rano, tuż przed godziną 9.00 policjanci zostali  powiadomieni o ugodzeniu nożem 16 – letniego mieszkańca Brzeszcz przez matkę. Nastolatek został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono u niego centymetrową ranę kłutą klatki piersiowej. Do szpitala na obserwację została również przewieziona matka małoletniego, która jako zatrzymana pozostawała tam pod nadzorem policjantów”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej policji w Oświęcimiu.

W czwartek na podstawie zebranych przez policjantów dowodów prokurator  postawił podejrzanej zarzut usiłowania zabójstwa syna, po czym zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowane wobec niej środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Do wniosku prokuratora przychylił się Sąd, który wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym, do którego zatrzymana trafiła wczoraj w godzinach popołudniowych.

Za usiłowanie zabójstwa grozi  kara do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.