Ogólnopolski strajk nauczycieli może rozpocząć się już w najbliższy poniedziałek (8 kwietnia) w strajku wezmą udział również nauczyciele brzeszczańskich placówek oświatowych. Dyrektorzy szkół i przedszkoli już od dłuższego czasu, informują rodziców o konieczności zapewnienia opieki dzieciom. Strajk rozpocznie się 8 kwietnia 2019r. i potrwa do odwołania.

W piśmie skierowanym do Burmistrza Brzeszcz, przedstawiciele brzeszczańskich nauczycieli informują, że w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Brzeszcze, zostały przeprowadzone referenda strajkowe.

Według informacji przekazanych przez Wiesławę Małecką- prezesa brzeszczańskiego oddziału ZNP, do akcji strajkowej przystąpią następujące placówki:

– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Przecieszynie

– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Skidziniu

– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeszczach

– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Brzeszczach

– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Jawiszowicach

Swoje poparcie dla strajku nauczycieli w Interpelacji do Burmistrza Brzeszcz, wyraził radny Dawid Szczepański.

Radny Szczepański zwrócił się do Burmistrza Brzeszcz z prośbą o rozważenie wypłaty równowartości wynagrodzenia utraconego przez nauczycieli w związku z akcją strajkową.

Czy Burmistrz Brzeszcz w jakiś sposób zabezpieczy opiekę dla dzieci, których rodzice nie są w stanie wziąć wolnego w pracy? Czy dzieci, które trafią w poniedziałek do placówek podlegających brzeszczańskiemu urzędowi pozostaną bez opieki? Niestety na te pytania nie mamy odpowiedzi. Na stronach Gminy Brzeszcze, nie ma informacji na temat strajku nauczycieli (stan na dzień 04.04.2019r. g. 21:00).

AKTUALIZACJA:

Mimo później pory, udało nam się skontaktować z Burmistrzem Brzeszcz Panem Radosławem Szotem. W rozmowie zapowiedział, że w dniu jutrzejszym (05.04.2019r.) odbędzie się spotkanie dyrektorów brzeszczańskich placówek oświatowych, pracowników  Wydziału Edukacji i Burmistrza Brzeszcz. Spotkanie będzie dotyczyło zapowiadanej akcji strajkowej.

Informacje, które znaleźliśmy na stronach placówek oświatowych podlegających Burmistrzowi Brzeszcz prezentujemy poniżej w niezmienionej treści:

112 KOMENTARZE

 1. Gdy wybierałem zawód, a potem pracę nauczyciela, wiedziałem, że będę zarabiał mniej niż koledzy inżynierowie w przemyśle, w biurach projektowych itd. Dlaczego mam więc teraz pretensje odnośnie moich zarobków. Mój kolega matematyk w firmie informatycznej zarabia 10 tyś, pracując około 46 godzin na tydzień, również w święta i w wakacje. Moja koleżanka – tłumacz przysięgły języka angielskiego inkasuje kilkaset zł za jednodniowe tłumaczenie. Osoby te też się cały czas doszkalają, robią doktoraty, szukają nowych zleceń, są aktywne i kreatywne. Przykłady można mnożyć. Może więc pójdę w ich ślady, a może przyznam w duchu, że obrałem ten zawód trochę z lenistwa, trochę dla tej biednej stabilizacji… . No przecież nie jestem hipokrytą.

  13
  10
 2. Chciałbym zapytać czy nauczyciele którzy strajkujących przez święta strajkują rotacyjne bo jeżeli tak to śmiech na sali wobec strajkujących Państwo idą myć okna i sprzątać a co na to dyrektorzy i władza głowy w piasek. Gratuluję serdecznie. Zdrowia szczęścia pomyślności na święta i do pracy dzieci uczyć

  6
  9
 3. Szanowni komentujący, Ci strajkujący i niestrajkujący, Ci za i przeciw, Nauczyciele, Rodzice Uczniowie, zaczyna się drugi tydzień strajku. Stan ten nie służy żadnej ze stron. Myślę, że wszyscy potrzebujemy już powrotu do normalności. Wszyscy są już zmęczeni. Dodam, że nie wierzę w dobrą wolę żadnej ze stron konfliktu. Moje dzieci chcą już wrócić do szkoły, a ja do pracy… .

  10
  5
  • Brony dostał wyrazne polecenie Od Schetyny – Ten Gnój ma trwać przynajmniej do wyborów. To czy nauczyciele coś dostaną czy nie- jest dla PO i ferajny obojętne.

   9
   12
   • Czy potrafiłbyś napisać swoje stanowisko odnośnie strajku językiem mniej ordynarnym, byłbyś wtedy bardziej wiarygodny. Teraz przynajmniej ja uznaję Cię za internetowego hejtera.

    8
    5
    • Dla mnie to największy komplement Emma ! Moje stanowisko jest takie: Każdy kto kolaboruje z Broniarzem kolaboruje z KO, czyli jest przeciwko wolnej od układów III RP Polsce.

     5
     8
     • Kolaboracja = współpraca z nieprzyjacielem, okupantem, wrogiem, zaborcą. Ja popieram strajk nauczycieli, mam więc inne niż Ty poglądy, co nie znaczy, że jestem przeciwko Polsce. Nauczyciel nie jest dla mnie wrogiem, okupantem ani zaborcą. Oni walczą o byt.

      9
      5
 4. Cieszę się , że jak i Wrotycz z którymi poglądami się osobiście nie zgadzam tak i Emma prowadzicie dyskusję ale nie zastosowaliście taktyki obrzucania się błotem i wzajemnego ordynarnego obrażania za to dla obu szacunek. Posłużę się cytatem moi drodzy który powinien dać wszystkim do myślenia “Jeżeli dwóch kłóci się, a jeden ma rzetelnych 55 procent racji, to bardzo dobrze i nie ma się co szarpać.A kto ma 60 procent racji? To ślicznie, to wielkie szczęście i niech Panu Bogu dziękuje! A co by powiedzieć o 75 procentach racji?? Mądrzy ludzie powiadają, że to bardzo podejrzane.No a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak”

  6
  6
 5. Wrotycz.Czytając Twoje wypowiedzi nasuwa mi się jedno porównanie a mianowicie gdybyś do Toi Toya wylał zupę to niby ciepło i zapach się unosi ale ani to pachnie ani to rosół…

  8
  5
  • Rolo. To naprawdę straszliwe porównanie, ale potężny materiał dla psychoanalityka.
   Serio, coś z tym Twoim tekstem jest nie tak. Jak to rozumieć? Czy moje wpisy są nieprzyjemne w odbiorze?
   Czy może w części z nimi się zgadzasz, ale ogólnie są nie do zaakceptowania?

   5
   5
 6. Politykom nie zależy na wygaszeniu strajku, ponieważ ich dzieci chodzą do niestrajkujących prywatnych szkół. Tam poziom nauczania jest dużo wyższy i nauczyciele są bardzo dobrze opłacani. Władzy nie zależy na tym aby szkoła państwowa działała dobrze. Adrian Zandberg powiedział cyt… ”nie przejmują się przyszłością dzieci ze szkół państwowych, bo to nie ich dzieci”. W tej jednej kwestii z A Zandbergiem się zgadzam.

  15
  5
  • Ten Zandberg to jednak twardy gość. Ja zawsze mam skrupuły przed zarzuceniem komuś małostkowości na podstawie własnych domysłów. A tu proszę, dla niego to jak splunąć.
   Emma, w poście z 10 kwietnia 2019 at 18:11 pytałaś o lepszą formę strajku. Może zamiast strajku pójść za ciosem i założyć prywatną szkołę. Kadra nauczycielska jest niezadowolona z pracy w ramach obecnego systemu więc nie będzie jej żal rzucić tego wszystkiego w kąt.
   Pomyśl, jakie perspektywy otworzyłyby się zarówno przed nauczycielami jak i uczniami.
   Dla nauczycieli 8-godzinny dzień pracy, zero przynoszenia pracy do domu, klasy max. 15. uczniów,
   ekstra zarobki bo byłoby czesne. Wprawdzie wymagałoby to gwarancji postępów dziatwy w nauce, ale w końcu co w tym dziwnego. Myślę, że warto taką ewentualność rozważyć.
   Zdaje się, że budynek szkolny przy POMie stoi pusty. Wynająć lokal i ruszać z tematem.

   8
   9
   • Wrotycz! Czy Ty zakładasz, że wszystkie szkoły powinny być prywatne i tylko w tych szkołach powinni pracować dobrze opłacani nauczyciele. Czy Ty uważasz, że w państwowych szkołach może uczyć byle kto i za marne płace , bo z dzieci uczęszczających do nich i tak żaden mądry nie wyrośnie. Takie przesłanie odczytałam z Twojego postu, uważam je za niezbyt przemyślane. Co do 8 godzin – pełna zgoda pod warunkiem, że w szkole zostaną stworzone stanowiska do pracy dla każdego nauczyciela z pełnym wyposażeniem- biurko, komputer, artykuły piśmiennicze, podręczniki, szafka do przechowywania dokumentacji…..

    5
    3
    • Emma, nie zakładam i nie uważam takiego podziału, który przypisujesz mojej wcześniejszej wypowiedzi. Należy zaprzestać wartościowania: prywatne – dobre i na bogato kontra państwowe – złe i byle jakie. Szkoły tak jak inne przedsięwzięcia powinny być dzielone na dobrze lub źle zarządzane, skuteczne lub nieskuteczne. Jeżeli lokalnie grupa nauczycieli wie, że będzie skuteczniejsza niż centrala to dlaczego zabraniać im działania.
     Organizator tego strajku prowadzi kilka szkół i myślę, że powinien udzielić informacji dotyczących formalnej jak i praktycznej strony prowadzenia takiej formy edukacji.

     3
     6
     • Wrotycz ! To nie ja ani nauczyciele dzielą szkoły cyt… „na dobrze lub źle zarządzane”… To rząd powinien dążyć do równej jakości nauczania w szkołach poprzez naturalną, pozytywną selekcję osób uczących. Do tej pory w większości przypadków selekcja była negatywna uwarunkowana niskimi płacami. Cyt… „Organizator tego strajku prowadzi kilka szkół”… Proszę rozwiń ten wątek, ja nie mam wiedzy na ten temat. Cyt… .”jeżeli lokalnie grupa nauczycieli wie, że będzie skuteczniejsza niż centrala to dlaczego zabraniać im działania”…. Infrastruktura oświatowa nie jest w gestii nauczycieli, nie wymagaj od nich, żeby zakładali szkoły.

      To był ostatni post w tej sprawie, moim celem nie jest polemika z Tobą

      5
      4
     • Emma, wielka szkoda, że ani Ty ani nauczyciele nie uznajecie takiego podziału.
      “To rząd powinien dążyć do równej jakości nauczania w szkołach poprzez naturalną, pozytywną selekcję osób uczących” – to spojrzenie bardzo idealistyczne. Od 89. rządy się zmieniają a problem jest ten sam, tymczasem wysoką jakość nauczania mogą zapewnić tylko sami nauczyciele. Równa jakość to mit. Spójrz na zakłady przemysłowe (państwowe czy prywatne), które posiadają po kilka oddziałów. Niby wszędzie wysoko wykwalifikowana kadra, ten sam system wynagrodzeń a wyniki niekoniecznie takie same.
      Przepraszam za brak precyzji w mojej poprzedniej wypowiedzi, znp prowadzi szkołę tylko w Łodzi. Coś tam jeszcze było w Warszawie, ale już nie ma. Nie zmienia to faktu, że mają w tym zakresie doświadczenie, którym pewnie by się podzielili z zainteresowanymi.
      “Infrastruktura oświatowa nie jest w gestii nauczycieli, nie wymagaj od nich, żeby zakładali szkoły.” A to dlaczego? Taki przykład. Kierowca autobusu w trakcie pracy dostrzega, że na pewnym kierunku jest wysokie zapotrzebowanie wśród ludzi na usługę transportową. Zgłasza to pracodawcy, ale słyszy, że przewoźnik nie ma finansowych możliwości uruchomienia tej linii. Kierowca podejmuje ryzyko, rejestruje działalność, kupuje busa i zaczyna wozić ludzi tą trasą tam i z powrotem.
      Jeżeli ten scenariusz może być realny w przypadku kierowcy to dlaczego nie nauczyciela? Czy prawdą jest udzielanie płatnych korepetycji przez nauczycieli? Jeśli tak, to jak daleko w takim przypadku jest do zorganizowania własnego miejsca pracy?

      4
      4
 7. Czy zauwazyliscie pojawienie sie tajamniczego komentatora odpowiadajacego na kazdy wpis niezgodny z jedynie sluszna linia?.Troche to grubymi nicmi szyte.

  7
  6
  • Czyż nie żyjemy w kraju, w którym można pisać komentarze zgodne ze swoją linią przekonań pod warunkiem, że nikogo się nie obraża i nie łamie prawa? Czyzby J23 wyznawał system, który praktyk wolnościowych zakazywał i surowo za nie karał? Bo czuje, że dupa towarzysza boli jak się widzi, że nie każdy jest za pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę, którzy swoim postępowaniem krzywdzą młodzież szkolną.
   Pamiętając strajki na kopalni: nigdy nie było tak, że każdy górnik w czasie strajku przestawał wykonywać pracę. Prace niezbędne musiały być obkładane pracownikami ze względu na zachowanie ciągłości pracy kopalni co było podyktowane utrzymanie bezpieczeństwa poz ziemią. Rozumiem, że egzaminy uczniów nie są podstawą do tego, żeby przyjść do pracy. Lepiej zaprzepaścić ICH trud włożony w naukę.
   Pamiętajcie WY jesteście dla nich, nie oni dla Was.

   10
   8
  • J23, nie wiem czy czytałeś. Na 3. stronie dzisiejszej gazety wyborczej Anna Mierzyńska, przedstawiona jako analityczka internetu, zaprezentowała artykuł pt. „Rosyjskie trolle ingerują w debatę na temat protestu?”. Pod koniec swojego opracowania autorka powołuje się na ustalenia amerykańskich analityków. Otóż okazuje się, że rosyjskie trolle obrały taktykę polaryzacji i skłócania za pomocą komentarzy. Ten o kim piszesz to musi być ten ruski troll.
   Chociaż z tym nickiem J23, kryptonimem hansa klossa, oficera nkwd pod przykryciem oficera abwery też szczególnie nie wyglądasz :)))

   3
   5
 8. Czy radny Szczepański będzie w ten sam sposób wspierał mieszkańców gminy Brzeszcze jak się okaże, że śmieci będą kosztować 15zł segregowane od osoby?

  7
  5
  • Ja słyszałem, że 20zł a Kryśka z piątki mówiła, że 21zł bo na targowisku babki mówiły.
   Masz chajs to sobie wykup artykuł, wolny rynek, niech też coś pozytywnego napiszą o Tobie.

   3
   1
 9. Jak górnicy będą strajkować bo prędzej czy później znowu ktoś dobierze się do Brzeszcz to będą chcieli by cały naród ich popierał, żałował, zastanawiał się czym nakarmią dzieci i za co zapłacą rachunki do tego mile widziane liczne zgromadzenia w imię obrony miejsca pracy.Kiedy nauczyciel domaga się podwyżki bo jak wszyscy płaci rachunki i żyje i oddycha tak jak ‘TY’ to trzeba na niego wylać wiadro pomyj taka jest wdzięczność Brzeszcznina za to że wszyscy stali ramię w ramię z górnikiem z prywatnym przedsiębiorcą który bez tej kopalni też upadnie.Teraz wszyscy macie jeden cel ‘jak dobić nauczyciela który kształci i wychowuje Wasze dzieci’ Wstyd to słowo które niewiele oddaje w tym momencie…

  22
  5
  • Rolo, Państwo Związkowcy rozpętali akcję, dla której starali się pozyskać emocje społeczeństwa. Teraz jest oburzenie bo ludzie zareagowali emocjonalnie, tylko że pykło tak jakby nie w tę stronę co trzeba. Sytuację podgrzewa też fakt chęci załatwienia na plecach nauczycieli partykularnych interesów związkowców i oczywiście politycznej opozycji. Nic nowego pod słońcem. Uważam, że akcje strajkowe popiera się ze względu na słuszność postulatów a nie z wdzięczności, choć może się mylę.
   Pisanie “Teraz wszyscy macie jeden cel ‘jak dobić nauczyciela który kształci i wychowuje Wasze dzieci’(..)” to zwykła manipulacja i słusznie powinno być Ci wstyd. Co to znaczy ‘wszyscy’?

   3
   17
 10. Zwykły obywatel musi zrozumieć, MUSI ! że nauczyciel to człowiek lepszej kategorii ! zawsze tak było i będzie, bo po prostu jesteśmy lepsi i nam się należy. Także koniec obrażania !

  4
  15
 11. Osobiście jestem za tym aby każda osoba zarabiała godziwe pieniądze. Czy to zwykły “fizol” czy ktoś kto ma “fach w ręku” . Jeśli ktoś uważa że zarabia za mało to albo zmienia pracodawcę albo strajkuje. Obie opcje ok ale jak dochodzi do strajku to powinien on najbardziej zaboleć pracodawcę A nie osoby trzecie. Co niestety w przypadku tego strajku ma miejsce, bo tak naprawdę czy strajkiem zrobią krzywdę komukolwiek kto jest odpowiedzialny za wysokość ich wynagrodzenia? NIE! Robią krzywdę wszystkim innym tylko właśnie nie osobom rządzącym. Tym właśnie ruchem stracili w moich oczach.
  Pozdrawiam

  8
  10
 12. Ci, którzy piszą obelgi pod adresem nauczycieli, niech się dobrze zastanowią, co robią. Te komentarze przeczytają również niektórzy uczniowie. Rodzice i nauczyciele powinni wspierać się nawzajem dla dobra dzieci, nawet jeśli czasem mają odmienne zdanie. Tymczasem króluje mowa nienawiści i zawiść. Zero zrozumienia i empatii. Nie liczcie potem na to, że Wasze dziecko będzie Was szanowało.

  19
  9
    • Co moje dzieci mają do Twojego wpisu?
     Nie rozumiem sensu trzeciego i ostatniego zdania Twojego postu z 21:56.
     Wyjaśnisz czy poczęstujesz mnie mową miłości?

     5
     9
     • Naprawdę nie rozumiesz? No żal mi Ciebie… Nie uważasz, że nauczyciele i rodzice powinni się wspierać? Który nauczyciel mówi dziecku, że jego rodzic jest do kitu, bo np. Tatuś czy mamusia nie dba o jego czystość, nie da śniadania, zrobi karygodne błędy w usprawiedliwieniu, nadużywa alkoholu itd. Nauczyciel nie podważa autorytetu rodzica, czego nie można powiedzieć o drugiej stronie. Jeśli dziecko widzi, że jego rodzic nie szanuje innych, tak samo będzie postępować wobec innych, także wobec rodziców-proste. Karma wraca.

      14
      8
     • Lady. Ach, ten protekcjonalny ton.
      Teraz jest to dla mnie czytelne, chodzi Wam o ochronę autorytetu nauczyciela. Pytanie tylko , czy w imię takiej ochrony można domagać się ograniczenia dyskusji pod artykułem prasowym tak jak chce Lucky. Nie wydaje Ci się, że podpieranie swojego apelu „dobrem dzieci” i kneblowanie „mową nienawiści” jest słabe? Tym bardziej, że sami nauczyciele nie pozostają dłużni.
      Prawdę mówiąc kwestia autorytetu, to jest dobry temat do przemyślenia. Czy nabywa się go tylko z chwilą otrzymania urzędowo potwierdzonego dyplomu lub z momentem objęcia funkcji, czy może też poprzez podejmowane decyzje w ramach tej funkcji? Czy można go utracić na skutek cudzej lub własnej impertynenckiej wypowiedzi? Jeżeli tak, to w jakim stopniu? Całkiem? W dużej części? Tylko trochę? Albo w ogóle?
      Poza tym nie jestem buddystą czy hinduistą – nie wierzę w karmę.

      4
      9
 13. Ile wynosi wynagrodzenie netto nauczyciela za godzine? I nie pisać mi że pracujecie 38 godzin na dobę bo sprawdzacie kartkówki. Zarobek stażysty to okolo 1750zl netto za miesiąc (taką kwotę podajecie w mediach). Zakladaja ze pracuje 18 godzin tygodniowo (nie mówcie, ze pracujecie wiecej bo to stawia w złym swietle ZNP, ze na to pozwala). Wychodzi okolo 24zl na godzinę. Zakładając 40 godzinny normalny tydzien pracy x 4 tygodnie wychodzi ponad 4000 netto na rękę.

  10
  14
     • głupek, ZNP to 210 tys. członków a strajkują prawie wszyscy, oprócz rządowej i pisowskiej solidarności, katechetów i kleru. Chociaż to łatwo zrozumieć, bo ci pedofile w kieckach załatwili sobie już z rządem podwyżki dawno.

      5
      8
     • Do Anonima z 9 kwietnia 2019 at 16:25.
      Dlaczego piszesz o sobie takie rzeczy, nie jesteś głupi choć oryginalny też nie.
      Nie wiem ile ten związek ma członków i średnio mnie to interesuje. Wyżej napisałem tylko, że był za komuny i jest teraz. Powiedz, jeżeli wywalczycie tę podwyżkę 1000zł, to co się zmieni w oświacie?

      5
      6
     • ZNP powstało w 1905 roku. Było pod zaborami, w międzywojniu, pod okupacją i za komuny. Jest i dziś Związek Nauczycielstwa Polskiego. Nie jestem członkiem. Szkoda.

      5
      4
     • Głupek to o tobie ale widać, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Widocznie próbowałeś/ łaś sie uczyć tylko z przekazów pis, ale od debili nie da się nauczyć nic dobrego.

      3
      4
 14. Zwolnić wszystkich co strajkują i przyjąć na nowych warunkach 8 godzin dziennie 10zł na godzinę jak nie pasuje ta przebranrzowić się na kasę do biedronki nie obrażając pań które pracują w biedronce bo mają większy szacunek od pseudo nauczycieli

  11
  17
  • Pewnie, pewnie…a panie z Biedronki niech idą uczyć w szkole. Człowieku, naucz się ortografii, a potem pisz te swoje głupoty.

   13
   2
 15. W dupach się poprzewracało!!!
  Jeszcze mają czelność strajkować… bidule!!!
  Jak się coś nie podoba to pracę zmieniam!
  Ps. Co poniektórzy niech się w ogóle cieszą że pracę mają bo w dzisiejszych czasach bez wykształcenia to nie bardzo żeby w szkolnictwie pracować!!!!

  13
  27
  • no, no,no wypowiedź iście inteligencka. Jak brakuje argumentów w dyskusji to zaczyna się obrażać innych. Daria ,Ty też możesz zmienić pracę na taka w szkolnictwie. Nie możesz, no tak wykształcenie nie puszcza tylko zasadnicza

   25
   6
   • Mam wyższe aspiracje niż praca w szkolnictwie.
    Jak się komuś nie podoba praca to trzeba się przekwalifikować i robić coś z czego będzie zadowolony.

    5
    9
    • Wyższe aspiracje niż w szkolnictwie…-ha, ha. Ze swoim poziomem intelektualnym,to może i prezesem zostaniesz. Co “poniektórzy” (ha, ha,ha) będą mieć ubaw z Ciebie.

     7
     3
 16. Strajkujcie i nie wierzcie rządowi. Nas, lekarzy rezydentów oszukali i nie spełnili zapisanych w “porozumieniu” deklaracji. A solidarności na pohybel !!

  20
  8
  • PR OZZL ustaliło już, w którym punkcie zostali oszukani? Wczoraj się “zbliżyli” z Ministerstwem a sporną kwestią była tylko wysokość nakładów na służbę zdrowia. Dziś im się przypomniało, że nie ma podwyżek.
   Liczcie dalej na związkowców…

   6
   4
 17. Do ZUSu : najwyższy czas zacząć przeprowadzać kontrole u nauczycieli przebywających na zwolnieniach L-4. To grupa pracownicza która ma najwyższy wskaźnik “zachorowalności ” spośród wszystkich grup pracowniczych na polskim rynku pracy. Należałoby to “zbadać”

  11
  20
  • Powiedział tępy GÓRNIK wiecznie biedny i zmęczony życiem. A przepraszam może nie tępy bo przecież nie od parady ma się jedenaście klas podstawówki.

   13
   7
   • Panie Mikimi

    8 lat podstawówki
    5 lat technikum
    5 lat studia na AGH
    praca po 10 godzin dziennie + telefony w nocy, w święta, podczas urlopu itd

    a Twoje obrażanie innych świadczy o Tobie samym

    Mam poza tym wielu przyjaciół na kopalni z wykształceniem zawodowym, którzy są i świetnymi fachowcami i zaangażowanymi pracownikami.

    13
    9
   • Inżynier z blisko 30 letnim stażem pracy ( w czasie którego sumując wszystkie zwolnienia lekarskie nie nazbierałbym łącznie nawet 3 miesięcy absencji chorobowej ) w przemyśle motoryzacyjnym po 5 letnim technikum mechanicznym i 5 letnich studiach na Politechnice. I to co pisze forumowicz “Wniosek” to oczywista prawda. Mam 3 dzieci w wieku szkolnym ( podstawówka i szkoła srednia ) – potwierdzam . Są nauczyciele którzy w ciągu roku szkolnego ( 10 miesięcy ) są po 5 , 6 razy na zwolnieniach lekarskich

    2
    3
 18. A wiem dobrze, bo tak się składa, że to mój bliski krewny. Poza tym nie omieszka o tym opowiadać… . Naprawdę wiem, o czym piszę! A w kwestii nauki, to ja mam wykształcenie nie gorsze… .

  3
  5
 19. Popieram nauczycieli. Za ciężką pracę należy się godziwa zapłata. A jeśli ktoś nie rozumie, czym różni się pensum od etatu, radzę się dokształcić, nie kłapać dziobem. Powierzamy im dzieci, a oczekujemy niewolniczego wysiłku; nic za darmo…

  24
  15
 20. Ech, kiedy mieliśmy Gminny zarząd Edukacji, to był cud miód dla nauczycieli, były podwyżki, premię, szkolenia w Krakowie -Ech to se ne wrati…..

  9
  15
 21. No i oczywiście mam nadzieję że za nieobecność w pracy będą mieli odliczone z wypłaty. Spróbuj iść do roboty i nie robić albo powiedzieć szefowi że pier… Lisz nie robisz bo strajkujesz. Zobaczymy jak długo.

  18
  16
 22. Tylko czekam aż się strajk zacznie. Czytaliscie ustawę? Dyrektor PLACÓWKI MA Obowiązek zapewnić opiekę na czas zajęć. Nawet jak strajk jest. Ale pójdą pozwy zbiorowe.

  17
  8
 23. To nie wporządku niech pracują po 8 godz dziennie z jedną przerwa 15 min jak w innych zakładach pracy i max. z dwu tygodniowym urlopem przez wakacje. Połowa nauczycieli i tak ma drugą pensję z korepetycji.

  29
  23
  • Dużo piszących na tym forum nie ma zielonego pojęcia o pracy nauczyciela. Czy pani w biurze pracuje – na swoim komputerze płacąc za zużyty prąd , pisze swoimi długopisami, kupuje podręczniki do kilku klas bo uczy w kilku klasach , papier ksero, tonery do drukarki…. za swoje pieniądze, bo nauczyciel tak.

   19
   8
    • Jestem wstrząśnięty!
     Fairness, czym Ty się chwalisz? Skąd w ogóle takie pomysły? Kredytując w ten sposób swoje stanowisko pracy przykładasz rękę do upadku znaczenia zawodu nauczyciela. Owszem, świadcząc pracę można wykorzystywać swoje narzędzia, ale odpłatnie i na podstawie umowy z pracodawcą.
     Nie mieści mi się w głowie to co napisałaś Ty i emeryt. Jak chcecie, żeby Was szanowano skoro sami się nie szanujecie.

     2
     5
     • Wrotycz ! skoro się dziwisz tzn. że nie znasz realiów pracy w szkole. Nie ma czegoś takiego jak cyt. “odpłatnie i umowa z pracodawcą “.NIE MA NA TO PIENIĘDZY. Nie przygotujesz np. klasówki w domu, to nie przygotujesz jej nigdzie i nie przeprowadzisz a tego nie wolno nauczycielowi zaniedbać. Zachęcam nauczycieli by podawali więcej takich “darmowych prac”.

      5
      2
     • Czy to znaczy, że gdybym znał realia pracy w szkole to by mnie to nie dziwiło? No, raczej nie.

      2
      5
  • A i w lipcu można Szanowny Anonimie, w lipcu też pracujemy! Najwyżej Twoje dzieci lub dzieci Twoich sąsiadów/krewnych nie dostaną się do wybranej szkoły średniej, bo w tym miesiącu trwa rekrutacja do szkół i my pracujemy.A tak na marginesie, to sąsiad- pracownik Tauronu- co tydzień w piątek w domku ok. 13.00 w stroju sportowym ostatnio- wszak wiosna- wraca z rekreacji. Tak to wszędzie innym ciężko i ileż to pracują. Poza tym w godzinach pracy i zakupy zrobi żonie i sprawy załatwi, a jak trzeba to i wcześniej wyjdzie, żeby dziecko z przedszkola odebrać. Wara więc wszystkim od nauczycieli i bzdur o 18 godzinach pracy nie pisać wielce ” przepracowany” narodzie.

   19
   8
   • Skąd wiesz o której wraca co tydzień w piątek? Parafrazując wypowiedź SirQ, było się uczyć i zostać pracownikiem Tauronu. Wielce przepracowany moralizatorze.

    7
    12
    • Trochę cię poniosło z tą nauką…tam pracują ludzie z dużymi plecami za ogromną kasę tylko nie liczni bez znajomości ciężko pracują za marne pieniądze.

     9
     3
     • No tak. Celowo przerysowałem argument “było się uczyć i zostać kimś tam” bo nauczyciele bardzo lubią nim manipulować.
      Poza tym okazało się, że ten sąsiad QuiproQuo to jest bliski krewny a w sprawy rodzinne lepiej się nie mieszać bo nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi.

      3
      2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj