W nocy z 9/10 czerwca 2019 w ręce policjantów  z Komisariatu Policji w Brzeszczach w niespełna dwie godziny wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców.

“Tuż po godzinie 01.00 w ramach nocnego patrolu  policjanci przejeżdżali ulicą Kolejową w Brzeszczach. Ich uwagę zwrócił kierowca samochodu marki Chevrolet Cruze wykonujący dziwne manewry drogowe. W związku z powyższym mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze, a kierowca uchylił szybę policjanci wyczuli od niego woń alkoholu.  Badanie 33 – letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego wykazało 2,14 promila alkoholu”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

“Nieco ponad godzinę później również w Brzeszczach lecz na ulicy Nazieleńce policyjny nocny patrol zatrzymał kolejnego mieszkańca powiatu pszczyńskiego , który wsiadł za kierownicę po kieliszku.  Badanie 58 – latka który kierował VW Passatem wykazało 1,93 promila alkoholu”- dodaje oficer prasowy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

2 KOMENTARZE

  1. Panowie Policjanci, od kilkunastu lat (co najmniej) przez szutry nazielenieckie przebiega pijacka trasa. Jest to skrót z Woli do Brzeszcz gdzie jeżdżą pijaki pewne, że unikną jakiejkolwiek kontroli drogowej.

    13
    1
  2. Każdy ze złapanych powinien odbyć jakiś staż półroczny przy ofiarach wypadków drogowych… Moze wtedy wyobraźnia zacznie pracować…

    10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.