10 marca w Grojcu odbyły się uroczyste obchody Małopolskiego Dnia Sołtysa. Honorowymi gośćmi święta, zorganizowanego przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów byli: wicepremier Jarosław Gowin, minister Jadwiga Emilewicz, wicewojewoda Zbigniew Starzec, marszałek Witold Kozłowski oraz wiceprzewodnicząca sejmiku Iwona Gibas. W uroczystościach wzięli udział także samorządowcy z Gminy Brzeszcze.

Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, następnie  w pobliskim Domu Ludowym rozpoczęła się gala.

Podczas uroczystości Marszałek Witold Kozłowski objął funkcję Honorowego Prezesa Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów.

“To wielkie wyróżnienie i szczególne wyzwanie. To na pewno także zobowiązanie, żeby nigdy nie tracić z oczu spraw ważnych dla małopolskich wsi i ich mieszkańców. Tytuł Honorowego Prezesa Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów będzie dla mnie ciągłym przypomnieniem, że Małopolska to nie tylko metropolia krakowska i duże miasta, ale i mniejsze miasta i wsie” – podsumował nowy Honorowy Prezes.

(źr., fot. brzeszcze.pl, malopolska.pl)

3 KOMENTARZE

  1. Kolasa oczywiście na pierwszej lini. Kampania juz rozpoczęta, za 4 lata i 8 miesiecy rozwód z PISem i start na burmistrza. Żal mi okropnie waszej gminy. Pozdrawiam

    7
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.