W dniu dzisiejszym (15.04.2018r.) około 16:00, dyżurny Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Krakowie, odebrał zgłoszenie o pogorszeniu stanu zdrowia 5-letniego dziecka w miejscowości Brzeszcze. Do zdarzenie niezwłocznie zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Oświęcimia stacjonujący w podstacji Brzeszcze.

Już po kilku minutach od wezwania, ratownicy medyczni byli na miejscu i pośpieszyli z pomocą małej pacjentce. Po wprowadzeniu niezbędnych procedur medycznych i wykonaniu medycznych czynności ratunkowych, zapadła decyzja o transporcie dziecka do specjalnej placówki medycznej w której dziewczynka, otrzymałaby właściwą pomoc. Ze względu na znaczną odległość od miejsca zdarzenia do docelowej placówki medycznej, kierownik ZRM podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po kilkunastu minutach nad Brzeszczami pojawił się RATOWNIK 6- śmigłowiec LPR z bazy w Krakowie. Brzeszczański ZRM przekazał małą pacjentkę załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.