Dziś (1.04.2022) około godziny 12.20 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym do którego doszło w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia. Kierowca opla, który stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z innym samochodem prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.

“W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 20 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w samochód marki Renault, a następnie wypadł z jedni i zatrzymał się na drzewie.

Oprócz kierowcy oplem podróżowało jeszcze dwóch pełnoletnich pasażerów, którzy opuścili pojazd o własnych siłach, natomiast zakleszczonego kierowcę z auta wydostali strażacy.

Kierowca opla pod opieką ratowników medycznych trafił na badania do szpitala.
Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 20 – latka wykazało 1 promil alkoholu. Ponadto mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających”- mówi, Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

“Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom zdarzenia, którzy powiadomili służby ratunkowe oraz pospieszyli z pomocą jego uczestnikom”- dodaje rzecznik oświęcimskiej policji.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca, prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji telefonicznie pod numer alarmowy 112.

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj