22 lipca w godzinach przedpołudniowych w Urzędzie Gminy odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez Zastępcę Burmistrza, Łukasza Kobielusza.

Podczas posiedzenia, w którym udział wzięli m.in. dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach Ewa Zarycka-Nikiel, Prezes Agencji Komunalnej sp. z o.o. Krzysztof Michalski oraz Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej i Przeciwpowodziowej Adrian Walczyk, dokonano analizy bieżącej sytuacji.

Zebrani przedstawili informacje na temat realizacji procedur związanych ze świadczeniem usług na rzecz osób zakażonych i objętych kwarantanną, w tym zapewnienia i dostarczenia produktów żywnościowych, odbioru odpadów. Na chwilę obecną wszystkie czynności prowadzone są bez przeszkód, zgodnie z procedurami.

Ośrodek Pomocy Społecznej umożliwia zakup i dostarczenie artykułów spożywczych i higienicznych pierwszej potrzeby, a także leków (przyjmowanych regularnie przez osoby przebywające w izloacji). Pomoc jest udzielana osobom, które w związku z przebywaniem w kwarantannie nie mają możliwości we własnym zakresie, korzystając z pomocy rodziny i znajomych, zapewnienia sobie produktów niezbędnych do życia na czas trwania izolacji spowodowanej COVID-19.

Przypominamy, że osoby objęte kwarantanną są zobowiązane do natychmiastowej izolacji, rozpoczynającej się w momencie uzyskania informacji (także telefonicznej) ze stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Telefon interwencyjny Ośrodka Pomocy Społecznej: 668-994-230.
Kontakt jest możliwy codziennie do godziny 19:00.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

39 KOMENTARZE

 1. W kopalni Silesia na 300 przebadanych 72 chorych to procentowo ponad dwa razy wiecej niz we wczesniejszych badaniach w innych kopalniach.Dlaczego taki wynik?Im wczesniej zdiagnozuje sie problem i zapobiega rozprzestrzenianiu wirusa tym skala problemu mniejsza.

 2. Chciałabym wiedzieć dlaczego na naszej kopalni nie przeprowadza się testów koronawirusa tak jak to jest na kopalniach śląskich. Kto lub co takie badanie uniemożliwia. Wg. sanepidu na dzień dzisiejszy 02.08.20 aktywnych przypadków jest 67 a liczba osób zakażonych wynosi 83. To najwięcej w całym powiecie. Jest się czego obawiać.

   • Zazwyczaj koronawirusem można się zarazić tam gdzie jest duże skupisko ludzi zamkniętych w małej przestrzeni. Wystarczy jeden przypadkowy człowiek- nosiciel i z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że cześć ludzi zachoruje. Dlatego zamknięto szkoły, wprowadzono maseczki…. W Brzeszczach największym zakładem pracy jest kopalnia i te miejsca pracy powinny być chronione. My nie wiemy czy górnicy są zarażeni , na te wątpliwości odpowiedź powinny dać testy, dlaczego ich nie robią odpowiedz Anonimie.

    • Rozumiem, że należysz do osób, które odnoszą się z nieufnością do wszystkich i wszystkiego, ale nie tędy droga. Piszemy o konkretnej sytuacji w gminie i w tym wypadku nieistotne jest “zazwyczaj”. Zgadzam się, nie wiemy czy górnicy są zakażeni, ale niewiele wiemy też o innych grupach zawodowych. Przypuszczam, że nie uznasz mojego argumentu, ale danymi, które cię interesują dysponuje sanepid w Oświęcimiu. Gdyby wśród zakażonych była nadreprezentacja górników zostałyby podjęte konkretne działania. Zachowam się nieładnie i odpowiem pytaniem na pytanie: czy ty ado robiłaś sobie test i czy powtarzasz go co tydzień?

     1
     7
     • Tak robiłam sobie test, wyszedł negatywny a boję się zarażenia bo jestem w grupie podwyższonego ryzyka. Jestem dlatego nieufna

   • Może ktoś w końcu wyjaśni dlaczego w Brzeszczach jest 15 razy wiecej zachorowań niż w dużo większym Oświęcimiu? Przecież tam również mieszkają górnicy pracujący w kopalniach w Brzeszczach , czy w Bieruniu.

    6
    2
     • Najwyższy czas zrobić testy na kopalni. Zbliza się początek roku szkolnego, czy chcemy zeby nasze dzieci nie poszły do szkoły? Praca na kopalni ma bezpośredni związek z liczbą zachorowan, o czym swiadczą testy przeprowadzone w innych kopalniach. Ja rownież robiłem test i mój wynik jest negatywny.

 3. Z rozmów z górnikami wiem, że zjazd i wyjazd na kopalni Brzeszcze odbywa się tak jak przed wirusem tzn. klatki maksymalne załadowane i wszyscy bez maseczek. Klatki się myje, ale wirus nie siedzi na blasze i czeka ale przede wszystkim zakażenia są kropelkowe a dodatkowo większość wdycha tytoń w proszku i kicha, kicha i kicha.
  I jak tu walczyć z wirusem?

  8
  1
 4. W naszej gminie przybyło 13 zarażonych, około 200 osób jest na kwarantannie. Chciałabym wiedzieć w jakiej części gminy znajdują się chorzy i ludzie na kwarantannie. To pozwoliłoby każdemu bardziej dbać o swoje bezpieczeństwo. Zbyt dużo ludzi spotykam na zakupach bez maseczki i rękawic. Chciałabym wiedzieć czy taka ilość na kwarantannie to efekt wesela, pracy w jednym zakładzie czy ….

  13
  3
  • Przykre że tak piszesz. Nie życzę by ktoś z twoich bliskich przechodził tą jak to napisałeś “grypke”. No ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

   16
 5. A tak przy okazji… Dlaczego burmistrza nie bylo? Czyżby wice już sobie szykował start w wyborach na burmistrza…?
  A burmistrza może temu nie było, bo jeździł po gminie tym karawanem swoim i szukał ludzi na kwarantannie.
  A tak na serio, to mamy 23 lipca. Korona szaleje od lutego. Gdzieś był do tej pory?
  Brawo Ty Radek!!! Brawo Ty!!!

  9
  10
  • A co górnik to święta krowa? Macacie się w tych swoich wagonikach po 30 osób i Wy macie być zdrowi, a ten pseudo wirus to da jeszcze popalić.

   14
   4
  • Tu nie ma co się zastanawiać. Stawiać namiot i kazdego pracownika oświaty, uczniów pracownikow i wszystkich innych jednostek organizacyjnych gminy badać. Zaraz Wam wyjdzie 1000 chorych. Po co te emocje Janku? A pewnie jesteś jednym z tych, którzy w wieku 50 lat odeszli na zarobek ZUSowski i teraz kamieniami rzucasz na tą co Ci wykształciła dzieci, a może i dalej żywi Twoją połówkę na przeróbce lub w biurowcu?

   16
   9
   • Ale po co ten hejt? Takie powinno być prewencyjne działanie, a to że jak ktoś coś napisze na górników to od razu zaczyna się obrażanie. Proszę Cię zawód jak każdy inny i najlepsze jest to, że dalibyśmy radę żyć bez górników, a bez nauczycieli nie.

    14
    5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.