Zbigniew Starzec, były Starosta Powiatu Oświęcimskiego został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko wicewojewody małopolskiego. Starzec zastąpił na tym stanowisku Józefa Gawrona, który zdobywając mandat radnego sejmiku, złożył rezygnację.

„To wielkie zobowiązanie i wyjątkowe wyróżnienie dla mnie, dla powiatu oświęcimskiskiego oraz Oświęcimia. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Pani Premier Beacie Szydło oraz Panu Wojewodzie Piotrowi Ćwikowi. Działamy dla rozwoju Małopolski” – napisał na swoim facebooku nowy wicewojewoda.

Zbigniew Starzec do tej pory pełnił funkcję radnego, wicestarosty, a w ostatnich latach – starosty oświęcimskiego. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel – trener w szkołach na terenie województwa małopolskiego. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów. W wolnych chwilach – pasjonat sportu.

Podczas niedawnych wyborów samorządowych Zbigniew Starzec ubiegał się o fotel prezydenta Oświęcimia. W głosowaniu mieszkańców zdecydowanie, już w pierwszej turze przegrał z walczącym o reelekcję Januszem Chwierutem.

3 KOMENTARZE

  1. Facet byl 4 lata starostą, wczesniej 2 kadencję radnym. Jakie do kur*y trzeba mieć kwalifikacje żeby być wojewodą? Polak to taka hiena zawistna, że nie może znieść jak ktos może mieć lepiej. Każdy patrzy tylko portfela, nikt nie patrzy na obowiązki, na konsekwencje podejmowanych tam decyzji. Życzę sukcesów panu wojewodzie.

  2. Kurcze, nie mam osobiście nic do Pana Starca, ale jakieś to takie wszystko dyskusyjne… W jednych wyborach się nie udało, ale spadochron i tak bezpiecznie wylądował na ciepłym fotelu… Nie podobają mi się takie sytuacje…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.