Po nowoczesnych łóżkach dla pacjentów covidowych i urządzeniach diagnostycznych dla oddziałów dziecięcych, Szpital Powiatowy w Oświęcimiu otrzymał kolejny, wysokiej klasy sprzęt zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trafił już na oddział chirurgii dziecięcej powiatowej lecznicy.

12 marca firma Getinge Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przekazała dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu aparat do znieczulenia dzieci Flow-c wraz z monitorem Philips IntelliVue MX550 – poinformował dziś po godz. 14 Szpital Powiatowy im. Św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Przypomnijmy, że do tej pory oświęcimska lecznica wcześniej otrzymała w darze od WOŚP sprzęt o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Przeszło 463 tys. zł to wartość urządzeń i wyposażenia, jakie trafiły na oddział dziecięcy, w tym są kardiomonitory, ultrasonograf, aparat EKG, pompy strzykawkowe, aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych. Z kolei na ponad 177 tys. zł wyceniony jest sprzęt, o który wzbogacił się oddział chirurgii dziecięce w postaci nowoczesnych urządzeń diagnostycznych i specjalistycznych łóżek. Oprócz tego Fundacja WOŚP przekazała urządzenia dla oddziału chorób wewnętrznych nefrologii i dializoterapii, a także pomocy doraźnej – informowała w styczniu br. dyrekcja szpitala w Oświęcimiu.

W grudniu ubiegłego roku do placówki trafiło kilkanaście nowoczesnych, wielofunkcyjnych łóżek – był to kolejny dar Fundacji WOŚP dla Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Łóżka posłużyły głównie pacjentom chorym na Covid-19.

Tuż przed tegorocznym finałem Orkiestry powiatowa lecznica otrzymała jeszcze jeden cenny dar od WOŚP – nowoczesny aparat EKG.

(źr., fot.Oświecim.pl)

7 KOMENTARZE

  1. @Miszkan To samo co PiS Kradli obsadzali stanowiska w wielkich firmach swoimi i organizowali orgie, myślisz dlaczego ani jedna partia ani druga nie skazała nikogo za przestępstwa?

    1
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj