Konsekwentna realizacja wyznaczonych celów, bezpieczny rozwój sektora wydobywczego stanowią podstawę dla stabilnego górnictwa. Podczas tegorocznych uroczystości w TAURON Wydobycie podsumowany został ubiegły rok oraz postęp głównych inwestycji spółki.

Podczas uroczystości w TAURON Wydobycie podsumowany został ubiegły rok oraz postęp głównych inwestycji spółki. W TAURON Wydobycie zorganizowana została wspólna akademia barbórkowa, podczas której ZG Sobieski w Jaworznie gościło brać górniczą z trzech zakładów.

“Każdego dnia, swoją pracą stwarzacie poczucie bezpieczeństwa dla nas wszystkich” – dziękowała górnikom TAURONA posłanka do Parlamentu Europejskiego, Beata Szydło.

Tegoroczne uroczystości obchodów Dnia Górnika w Grupie TAURON odbyły się w ZG Sobieski w Jaworznie. W obchodach udział wzięli m.in. reprezentująca prezydenta RP Andrzeja Dudę – podsekretarz stanu Anna Surówka-Pasek, pełnomocnik rządu ds. Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego – Adam Gawęda, była premier, posłanka do Parlamentu Europejskiego – Beata Szydło oraz posłanka Ewa Malik.

“Zdecydowaliśmy o budowie szybu Grzegorz w Jaworznie, inwestycji w poziom 800 m w ZG Janina i modernizacji Zakładu Górniczego w Brzeszczach, by nasze kopalnie mogły się stabilnie rozwijać” – podkreślał Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Aktualnie realizowane inwestycje TAURON Wydobycie są ukierunkowane na wsparcie procesu osiągania celów strategicznych oraz zapewnienie utrzymania ciągłości pracy zakładów górniczych. Inwestycje w aktywa górnicze, zapewnią efektywne wydobycie węgla kamiennego z myślą o długofalowym zaopatrzeniu Grupy TAURON w to paliwo.

“Stabilne górnictwo to podstawa bezpieczeństwa Polski. Trzy nowe ściany wydobywcze uruchomione przez TAURON to dobra wiadomość dla sektora wydobywczego” – mówił minister Adam Gawęda.

Głównymi kierunkami inwestowania jest realizacja kluczowych projektów: budowy poziomu 800 m w ZG Janina, budowy szybu Grzegorz w ZG Sobieski oraz programu inwestycyjnego w ZG Brzeszcze.

“Dziś Spółka realizuje inwestycje, które przywracają kopalniom ich pełne zdolności produkcyjne oraz zapewnią im dalsze funkcjonowanie” – mówił prezes zarządu TAURON Wydobycie, Tomasz Cudny.

“Celem wszystkich podjętych działań jest wytworzenie pełnych zdolności produkcyjnych
na najbliższych kilkanaście lat” – dodał.

W kopalniach TAURONA prowadzone są projekty innowacyjne mające na celu rozwój inteligentnych technologii wydobycia, ograniczenie oddziaływania na środowisko, poprawę bezpieczeństwa i warunków pracy czy stworzenie nowych produktów na bazie węgla.

(Tekst i foto: tauron-wydobycie.pl/aktualnosci)

12 KOMENTARZE

  • to temu węgiel jest czarny!!! ty mega inżynierze! temu jest źle na kopalniach bo tacy jak Ty marnuja się w innych branżach… pozdrawiam!

   5
   9
  • kolejny sfrustrowany byznesmen? miał być interes życia, a wyszło jak zawsze: pracownicy za minimalną kasę i seicento w lizingu? zdechniecie byznesmeni bez tych górników.

   7
   10
   • Proponuję żebyś dokładnie umył sobie oczy z pyłu…bo nie widzisz jak was okłamują i cuda obiecują a potem wasi koledzy płaczą do kamer pod kopalnią i kwitki pokazują jak was wszyscy krzywdzą i okradają. Wcześniejsze obietnice były ukierunkowane karierą Pani Szydło…teraz pora zacząć kampanię dla Andreja Notariusza…

    16
    2
    • Jak to dobrze, że mamy takich Przedsiębiorców, przenikliwych i chętnych do objaśniania rzeczywistości nam, maluczkim. Zwyczajnie serce się kraje.

     • No niestety …patrząc na to co się dzieje i to co wam do głów wpychają ( nie mam zamiaru nikogo obrażać podkreślam!!! ) to czasami się zastanawiam czy oby na pewno wszyscy w domu zdrowi.
      Bo każdy powinien zauważyć, że albo coś się opłaca i w to się inwestuje bądź nie.. A władza sobie wykorzystuje brać górniczą i ich rodziny jako mięso armatnie ( elektorat wyborczy) do swoich zagrywek politycznych.
      Przecież Tauron miał być zbawieniem i przyszłością dla KWK Brzeszcze już byłej niestety..A jest miejscem nabijania kasy dla zasłużonych i pomocnych władzy..
      To są podrygi zdychającej ostrygi…przykro… 🙁

      10
      2
     • Serce się kraje czytając twoje przedsiębiorcze mądrości.
      Nam do głów wpychają bo przecież nie tobie. Wszyscy wokół chorzy a ty jedyny – okaz zdrowia. Skondensowana skromność w jednej osobie. Twoje przemyślenia na temat władzy to pustosłowie a uwaga o opłacalności powoduje, że uznaję za prawdopodobną wersję Jatamana dotyczącą interesu życia.

      2
      8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.