Na naszą skrzynkę dotarło oficjalne oświadczenie władz brzeszczańskiego Górnika, opisujące obecną sytuację klubu oraz jego niepewną przyszłość. Tekst publikujemy w całości.

Kończy się powoli kolejny rok działalności naszego stowarzyszenia oraz 4-letnia kadencja obecnego Zarządu.
Zajmijmy się najpierw obecnym kończącym się 2020 rokiem. Był to rok trudny, pełen stresu i wyzwań. Niestety skutki Covid19 dosięgły także nas. Wycofało się kilku naszych partnerów ze wspierania naszej działalności, nie będzie w tym roku wpływów z kalendarzy. To jest naprawdę duża strata finansowa dla stowarzyszenia.
Jednak pomimo tych problemów, udało nam się utrzymać działalność drużyny seniorskiej oraz wszystkich grup wiekowych dzieci i młodzieży na tym samym, a może i lepszym poziomie.
Seniorzy przewodzą w swojej grupie rozgrywkowej. Juniorzy w I lidze okręgowej plasują się w środku tabeli. Trampkarze w II lidze okręgowej zajmują 4 miejsce. Orliki, Żaki i Skrzaty z powodzeniem radzą sobie w swoich turniejach i grach towarzyskich.
Mamy obecnie 4 wykwalifikowanych trenerów, można śmiało powiedzieć profesjonalistów, którzy pomimo trudnego okresu świetnie wykonywali swoje obowiązki co przełożyło się na dobrą grę drużyn i jeszcze lepszą atmosferę w szatni. Teraz czekamy co przyniesie nam 2021 rok.
Jeżeli chodzi o obecny Zarząd, to kończy się jego kadencja wraz z upływem tego roku. Na podsumowanie przyjdzie czas w trakcie zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które planowane jest na przełomie stycznia i lutego 2021 roku. Dokładna data zebrania zależy od sytuacji epidemiologicznej i obostrzeń, jakie będą obowiązywać w kraju.
Jednak już dziś możemy przekazać, że członkowie obecnego Zarządu nie będą kandydować na kolejną kadencję, więc przed stowarzyszeniem stoi trudne zadanie – wybór nowych członków Zarządu.
Już dziś, prosimy wszystkich członków i sympatyków KS Górnik Brzeszcze, o mobilizację, przemyślenia i dyskusję wewnątrz stowarzyszenia. Musimy wybrać nowy Zarząd.
Chętni, którzy chcieliby wejść do nowego Zarządu, albo ci co się wahają, chcieliby, ale mają wątpliwości prosimy o kontakt poprzez FB lub mail gornik1922brzeszcze@interia.pl.

21 KOMENTARZE

 1. Niestety przykre, że taki klub z tradycjami zniknie z mapy małopolskiego sportu, naprawdę przykre i to tuż przed 100-leciem klubu. Czy naprawdę nie ma w Brzeszczach kogoś komu zależy na tym klubie? Może ten Zarząd jest faktycznie nieudolny?

  2
  1
   • Zostanie bo nie można organizować zebrań hi hi hi … pandemia ich zatrzyma. Gorsze jest to że ponoć nie mają kasy na rozpoczęcie sezonu przez I drużynę …

    • Chop. W pierwszej części miałeś rację. Z powodów pandemicznych stary zarząd zostaje do czerwca -> fb Górnik Brzeszcze. Co do drugiej części wolałbym żebyś się mylił.

     • Ja też kibicuje im bo fajnie się tam na meczyki chodzi, fajna atmosfera w klubie, widać to – mam nadzieję, że drużyna ruszy, choć ciężko chyba pozyskać kogoś w dzisiejszych zwariowanych czasach.

 2. Przepraszam bardzo . Czy dla Gminy Brzeszcze i ich Włodarzy wizytówką jest LKS Jawiszowice czy GÓRNIK BRZESZCZE który ma w herbie nazwę BRZESZCZE

  7
  8
  • Szkoda że LKS Jawiszowice – ilu tam gra zawodników miejscowych ilu jest wychowanków- fajnie się dysponuje nie swoją kasą. Gdyby nie PAN ŁYSOŃ – szacunek dla Cościa byłoby wielkie G.

   4
   8
   • Znów się zaczyna. Brzeszczanin – tak, w tej chwili wizytówką gminy jest LKS Jawiszowice bo dlaczego nie. Chyba, że już wyrzuciliście Jawiszowice z gminy. Jawiszowian – fajnie to się silić na złośliwości. Jak w każdym klubie działalność zapewniają środki od gminy, od sponsorów, z cegiełek, ze składek członkowskich. Chociaż są kluby, które szczycą się najniższą składką w kraju. I tak, gdyby nie pan Łysoń byłoby wielkie G. Każdy to G. może sobie rozszyfrować na własny sposób.
    Biorąc pod uwagę to, że w komentarzach na łamach infobrzeszcze przerabialiśmy już tematy związane z dziadowskimi składkami, malowaniem trybun i przejściem działacza z Górnika do LKSu (konkretnie pomyjami, które się wtedy wylały), rzucam tutaj prowokacyjną myśl: może to już czas, aby pozwolić odejść klubowi Górnik Brzeszcze na odpoczynek? Przynajmniej do czasu kiedy wszyscy ludzie skupieni wokół tego klubu nie uzmysłowią sobie, że wieczna roszczeniowość i atakowanie oraz obarczanie za swoją sytuację sąsiadów do niczego dobrego nie doprowadzi.

    10
    8
 3. Kibicem “Górnika” jestem od blisko 60 lat. Smutne to, że na rok przed stuleciem klubu może on przestać istnieć. Niestety nie ma w naszej gminie większych firm, których stać by było na sponsorowanie sportu. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się kilka osób, które zdecydują się utworzyć nowy zarząd i podjąć trudne wyzwania.

  • Dobrze że tak optymistycznie myślisz ale zarządzanie klubem to nie tylko wyniki sportowe. To ogrom społecznej pracy , zaangażowania własnego prywatnego czasu , często swoich prywatnych pieniędzy za co najczęściej usłyszysz nie słowa pochwały a niezadowolenia i to z wielu stron. To myślenie o przyszłości zdając sobie sprawę z tego że stadion to ruina i nie widać żadnych perspektyw na jego remont, że musisz żebrać o każdą złotowkę, że bierzesz odpowiedzialność za bezpieczeństwo ludzi przebywających na tym stadionie/ruinie piłkarzy, kibiców, pracowników klubu i zwykłych ” nieznajomych” którzy często dokładają się do niszczenia obiektu, że nie widać żadnego większego zainteresowania ze strony władz i mieszkańców gminy tym by klub nie tylko istniał ale przede wszystkim się rozwijał.
   To wszystko niestety zniechęca do społecznego działania.
   Znając historię wyborów z ostatnich 10 lat …. niestety nie jestem optymistą.

   11
   8
   • Mocne. Powinieneś mieć, jak jakiś superbohater Młot Pragmatyka, którym wbijałbyś ludzi w ziemię waląc ich w łeb. Ja w każdym razie czuję się rozbity. Bycie działaczem serio nie ma żadnych plusów?

    7
    3
    • Komentując z pozycji osoby nie mającej o tym żadnego pojęcia pewnie ma. Zapraszam do działania. Wybory już za niespełna 2 miesiące.

     4
     6
     • Czyli dla osoby zorientowanej plusów jednak nie ma? Coś tak czuję, że twoje zaproszenie ma dość przewrotny zamysł.

      5
      2
    • Ale aby to tak całkiem czarno nie wyglądało : odczuwanie satysfakcji z tego że to co robisz przynosi efekty, radość dzieci …..to plus o który pytasz.

     5
     6
    • Skoro takie masz odczucie powinieneś się z nim zmierzyć i sprawdzić czy jest ono prawdziwe. Już za niespełna dwa miesiące będziesz miał ku temu sposobność .

     3
     6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.