27 sierpnia, równo o 15.30 zamknięta została możliwość zgłaszania komitetów wyborczych do jesiennych wyborów samorządowych. Państwowa  Komisja Wyborcza zarejestrowała w całej Polsce sumie ponad 9 tysięcy komitetów, w Brzeszczach zgłoszono cztery.

Do 6 września komitety będą mogły zgłaszać kandydatów do pracy w terytorialnych komisjach wyborczych.

Kandydaci do rad gmin i powiatów oraz sejmiku województwa muszą zostać zgłoszeni do 17 września, zaś do 26 września oficjalnie należy zgłosić nazwiska osób, które chcą ubiegać się o stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Gmina Brzeszcze:

KWW CECYLIA ŚLUSARCZYK, ul. Kościuszki 8, 32-620 Brzeszcze. Pełnomocnik wyborczy Teresa Renata Kulka

KWW RAZEM DLA GMINY BRZESZCZE, ul. Kusocińskiego 45a, 32-626 Jawiszowice. Pełnomocnik wyborczy Jerzy Kowalczyk.

KWW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ, ul. Kusocińskiego 21, 32-626 Jawiszowice. Pełnomocnik wyborczy Magdalena Maria Wiśniewska-Lisek.

KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GMINY BRZESZCZE, ul. Konopnickiej 17/8, 32-620 Brzeszcze. Pełnomocnik wyborczy Dawid Mariusz Szczepański.

Wybory odbędą się 21 października. Druga tura, o ile będzie konieczna w przypadku wyborów na stanowiska na przykład burmistrzów – odbędzie się 4 listopada.

(źr. pkw.gov.pl)

27 KOMENTARZE

 1. Tak naprawdę nie ważne kto będzie burmistrzem ale obecna niestety nie była odpowiednim naszym przedstawicielem na poziomie medialnym. Ważne jaki skład wybierzemy do rady miejskiej bo to oni podejmują decyzje i od nich zależy w gminie tak naprawdę wszystko. Jedna najważniejsza rzecz to kandydat na radnego nie powinien być związany zawodowo czyli nie powinien pracować w placówkach gminnych..szkoła, przedszkola, basen, Ops, Ośrodek kultury itd. Bo taka osoba będzie pilnował swojego stołka. Jak również osób w swojej rodzinie którzy pracują w/w jednostkach. Dobry i uczciwy radny to osoba niezależna zawodową od urzędu mająca pomysł na funkcjonowanie gminy sprawiedliwe i uczciwe dla mieszkańców. W innym razie będą ważne układy i chęć władzy w zamian za podnoszenie ręki w głosowaniach. Mieszkańcy zastanówcie się na kogo będziecie głosować.

  • ale checa chyba czytałem i ten z 2012 i z 2016, ale wydaje mi się coś innego, no tak specjaliści społeczni są przecież w każdym Polaku

 2. Czytajcie artykuły ze zrozumieniem. Pisze jak byk : do dnia 26 września należy zgłosić kandydatów na burmistrza oraz na radnych. Na razie, by w ogóle móc wystartować w wyborach utworzono i zgłoszono do Państwowej Komisji Wyborczej Komitety Wyborcze . Komitety aby ogłosić wszystkich swoich kandydatów mają czas do 26 września na skompletowanie listy wyborczej i to czynią. Po skompletowaniu list kandydaci zostaną przedstawieni. Po wtóre jeżeli chodzi o wybory do Rady Miejskiej , zmieniła się ustawa ( nie obowiązują już jednomandatowe okręgi wyborcze, gdyż gmina posiada ponad 20 tys mieszkańców ) stąd głosowanie na daną osobę wcale nie oznacza że pomimo dużej ilości zdobytych głosów dostanie się ona do rady. Wszystko zależy od wyniku wyborczego komitetu wyborczego z którego dana osoba kandyduje w naszym okręgu oraz od miejsca na liście wyborczej na którym komitet wyborczy wystawił naszego kandydata.

   • Gdybyś wcześniej interesowała się życiem społeczno-politycznym w gminie wiedziałabyś że : KWW Cecylia Ślusarczyk to komitet w skład którego wchodza byli radni oraz mieszkańcy popierający obecną burmistrz – a kto konkretnie dowiemy się po skompletowaniu listy wyborczej na co komitet ma czas do 17.09 . W większości to osoby związane lub też popierające obecną totalną opozycję parlamentarną. KWW Wspólna Przyszłość to komitet skupiony wokół obecnego Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Ryszarda Foksa , czyli poprzedni KWW Bezpartyjni mający największy procent radnych w kończącej się kadencji RM

   • KWW Razem dla Gminy Brzeszcze to zapewne komitet skupiony wokół byłego wiceburmistrza p. R.Adamczyka , natomiast KWW Wspólnota Samorządowa powinna Ci być znana bo jej członkowie byli już radnymi w kilku poprzednich kadencjach, kiedyś skupieni wokół byłej burmistrz T.Jankowskiej. Jak widzisz Brzeszcze to jest niestety mała gmina i robienie tutaj polityki na styl ogólnokrajowy jest raczej niemożliwe gdyż niemożliwym jest istnienie i działanie silnych struktur partyjnych na wzór PO / PiS / Kukiz / PSL / SLD /Nowoczesna itp, itd. Jesteśmy zbyt mały społeczeństwem i zbyt małą gminą w której każdy zna niemal każdego.

     • Oj Julian Julian a zapytałeś?? czy tylko domniemujesz? a tak w ogóle to w Gminie nie ma wiceburmistrza, tylko zastępca burmistrza

    • Oj obserwator ale właściwy…a kogo miałem pytać Ciebie ??? A co do nazwy v-ce burmistrz- zastępca burmistrza: po pierwsze w swoim komentarzu nie użyłem określenia wiceburmistrz, a po wtóre – vice w języku angielskim to zastępca . Wszyscy normalni wiedzą że chodzi o drugą po burmistrzu osobę w Urzędzie Gminy- tak więc nie filozofuj !!!

   • Dziękuję Grażynie i Januszowi za zwięzłe i jasne tłumaczenie. Nie zgadzam się tylko ze stwierdzeniem, że w małej gminie zna każdy niemal każdego. Nie chcę też głosować na kandydata reprezentującego nurt polityczny, którego nie akceptuję

 3. Czy wy czytacie artykuły pod którymi piszecie komentarze? Do 26 września będziecie znać nazwiska kandydatów, kogo jaka partia rekomenduje a kto tej rekomendacji nie będzie miał.

 4. Chcę głosować na nazwisko, na człowieka nie na slogan wyborczy. Na razie wiem, że kandydatem na nowego burmistrza jest obecna pani burmistrz. Jedyna, która ma odwagę przedstawić się z nazwiska.

 5. W gminie ktora jest kuznia tylu wybitnych pisowskich talentow nie znalazl sie nikt kto mial odwage zarejestrowac komitet o nazwie Prawo i Sprawiedliwosc.Nie do wiaty,to musi byc prowokacja gazety wyborczej,zakamuflowanej mniejszosci niemieckiej i KODu razem wzietych.

 6. Dezinfo Brzeszcze- Dalej nie wiemy kto stoi za tymi sloganami. Nawet za komuny nie było takiego ogłupiania ludzi jak teraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.